Liberec postoupil přes Znojmo do čtvrtfinále poháru

5. 11. 2014 16:06
Fotbalisté Slovanu Liberec se stali šestým čtvrtfinalistou Poháru České pošty.
Slovan Liberec.
Slovan Liberec. | Foto: CPA Eduard Erben

Znojmo - Fotbalisté Liberce se stali šestým čtvrtfinalistou Poháru FAČR. Po domácí hladké výhře 6:0 v úvodním utkání osmifinále zvítězili nad druholigovým Znojmem i v dnešní odvetě 2:1, přestože na jihu Moravy v úvodu prohrávali a poslední půlhodinu hráli o deseti bez vyloučeného Lukáše Pokorného.

Liberecký trenér Samuel Slovák vzhledem k jasnému výsledku úvodního zápasu mohl šetřit několik opor - střelce Šurala, kapitána Fleišmana či záložníka Pavelku, který kvůli zranění nedohrál víkendové podještědské derby s Jabloncem.

Znojmo v premiéře pod novým koučem Ludevítem Grmelou začalo lépe a díky povedené střele v podání Helíska od 28. minuty vedlo. Jenže hned za sedm minut srovnal po pěkné kombinační akci Mudra a brzy po přestávce otočil stav Slovák Kolár. V 60. minutě dostal za faul na Oklešťka červenou kartu hostující Pokorný, Slovan ale půlhodinové oslabení zvládl.

Už dříve si postup do jarního čtvrtfinále zajistily Jablonec, Mladá Boleslav, Teplice, Slovácko a druholigový Třinec. O zbylých dvou čtvrtfinalistech se rozhodne později. Odveta mezi Plzní a Hradcem Králové se hraje 19. listopadu, souboj Příbrami se Spartou Praha pozná postupujícího až na začátku prosince.

1. SC Znojmo - Slovan Liberec 1:2 (1:1)

Branky: 28. Helísek - 35. Mudra, 49. Kolár. Rozhodčí: Emanuel. ČK: 60. Pokorný (Liberec). První zápas: 0:6, postoupil Liberec.

Sestava Liberce: Hroššo - Coufal, Karišik, Pokorný, Mudra - M. Jarolím (63. Pimpara), Dydowicz (88. Soungole) - Delarge, Ďubek, Frýdek (27. Kolár) - Luckassen. Trenér: Slovák.