5. 4. 2014 17:57
Liberec ve 23. kole Gambrinus ligy porazil Ostravu 3:2.
Plzeň stále drží naději, že přece jen dožene vedoucí Spartu
Plzeň stále drží naději, že přece jen dožene vedoucí Spartu | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Plzně ve 23. kole Gambrinus ligy nezaváhali a zvítězili na hřišti Dukly Praha 3:0. O její góly se podělili Tecl, Kolář, Petržela.

Viktoria tak snížila náskok vedoucí Sparty na pět bodů, Letenští však mají ještě dohrávku k dobru.

Pátý Liberec přestřílel Ostravu 3:2 a stáhl náskok třetí Mladé Boleslavi na dva body. Dvěma góly, včetně toho vítězného, se blýskl Pavelka.

Baník, který dohrával bez vyloučeného Baránka, zůstává na posledním místě. Navíc jeho konkurenti v boji o záchranu mu mohou v tomto kole ještě odskočit.

Plzeň zlomila Duklu chvíli po přestávce

Plzeň navázala na minulou kanonádu proti Liberci a na Julisce šla také brzy do vedení. V 18. minutě po kostrbaté spolupráci s Hrošovským otevřel zblízka skóre Tecl.

Vyrovnání měl záhy na noze Pospěch, ale na malém vápně promáchl. Odstartoval tím aspoň tlak Pražanů, ovšem neujala se šance Mareše ani Romery. Před pauzou mohl zvýšit opět Tecl, ale velkou příležitost zakončil jen do břevna.

Krátce po změně stran hosté definitivně rozhodli. Hrošovský vybídl krásným pasem k úniku Koláře a ten nezaváhal. Stejně jako chvíli po něm z voleje Petržela.

Baník v Liberci dotahoval neúspěšně

Po šestigólovém debaklu v Plzni se do liberecké brány místo Hrošša vrátil Kovář, který se dokonce přičinil o úvodní trefu Slovanu. Už ve 3. minutě zužitkoval jeho dlouhý výkop přesnou střelou k tyči a vedoucí gól Pavelka.

Po čtvrthodině hry se Severočeši radovali podruhé. Jarolím ze standardní situace vysunul Šurala a ten poslal Liberec do vedení 2:0. Na druhé straně mohl snížit Krmenčík, ale trefil jen tyčku. V závěru poločasu se hosté přece jen prosadili. Téměř 600 minut trvající venkovní půst bez vstřelené branky ukončil zblízka Kukec.

O šanci na body však Baník chvíli po přestávce zase přišel. Na střílenou přihrávku Luckassena si na zadní tyči naběhl Pavelka a poprvé v kariéře dal v jednom ligovém utkání dvě branky.

Ostravané se ještě jednou dostali na dostřel, když po dvou tyčkách svých spoluhráčů dorazil na třetí pokus míč do sítě Baránek. Tentýž hráč však v 78. minutě stáhl unikajícího Jarolíma a musel pod sprchy. Slezané si už pak větší šanci na srovnání nevypracovali.

23. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Baník Ostrava 3:2 (2:1)
Branky: 3. a 51. Pavelka, 15. Šural - 42. Kukec, 57. Baránek. Rozhodčí: Lerch - Nádvorník, Urban. ŽK: Rybalka, Obročník - Kukec, Baránek. ČK: 78. Baránek. Diváci: 4444.

Liberec: Kovář - Coufal, Pimpara, Sackey, Frýdek - Šural (59. Kolár), Rybalka, Jarolím (90. Rajnoch), Obročník, Pavelka - Luckassen (85. Budnik). Trenér: Šilhavý.
Ostrava: Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Štěpán, Foltýn (77. Holzer), Greguš, Kukec - Krmenčík, Škutka (46. Svěrkoš). Trenér: Komňacký.

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)
Branky: 18. Tecl, 50. Kolář, 59. Petržela. Rozhodčí: Franěk - Gallo, Pochylý. ŽK: Matěj Hanousek (Dukla). Diváci: 3250.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Koval, Gedeon, Hlinka (89. Ouedraogo) - Berger, Pospěch (81. Marek), Mareš (69. Engelmann). Trenér: Kozel.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hrošovský, Hořava (86. Horváth) - Petržela (71. Štípek), Kolář, Kovařík - Tecl (81. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

1. Sparta 22 18 4 0 53:13 58
2. Plzeň 23 16 5 2 53:17 53
3. Mladá Boleslav 22 11 7 4 42:23 40
4. Teplice 23 11 6 6 44:25 39
5. Liberec 23 11 5 7 28:32 38
6. Dukla 23 8 7 8 25:26 31