Jan Cigánik
29. 9. 2007 20:43
Lukáš Hartig vystřelil Olomouci vítězství
Liberecký Nezmar se v Olomouci gólově neprosadil.
Liberecký Nezmar se v Olomouci gólově neprosadil. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Olomouc - V osmém kole Gambrinus ligy se na Andrově stadionu v Olomouci střetli fotbalisté Sigmy Olomouc s nejnepříjemnějším překvapením dosavadního průběhu soutěže - Slovanem Liberec.

V prvním poločase toho k vidění mnoho nebylo, diváci sledovali podprůměrný fotbal. Ze spánku je probralo jen několik náznaků šancí.

Ve 12. minutě se k míčí dostal olomoucký  Bajer a zkusil vypálit z pravé strany velkého vápna. Střela šla jen těsně nad bránu gólmana Liberce Zlámala.

Poté se dlouho nic nedělo. Hra se většinou odehrávala ve středu hřiště a byla plná nepřesností z obou stran.

Dále čtěte:

Až ve 40. minutě se do zakončení dostal Liberec.

Šinglár vhazoval aut, míč se dostal k Hodúrovi a ten bez váhání zkusil vystřelit. Jeho pokus byl sice pomalý, ale přesný - Drobiszovu branku minul jen o centimetry.

O dvě minuty později téměř udeřilo na druhé straně, Melinho vypálil asi ze 17 metrů, jeho rána byla tečována, ale gólman Zlámal s velikými obtížemi pokus vyrazil.

Oba celky se do šaten rozešly za stavu 0:0.

Zajímavá druhá půlka

Druhý poločas plynule navázal na půli první - podprůměrný fotbal pokračoval.

Poté však přišla 59. minuta a v ní Olomouc z ničeho nic dala branku. Melinho našel Lukáše Hartiga, který vystřelil po zemi podél gólmana a poprvé rozvlnil síť za Zlámalovými zády.

Olomoucký gól zcela změnil obraz hry. Hráči obou mužstev začali hrát konečně fotbal hodný první ligy, plný důrazu, nasazení a pěkných fotbalových momentů.

Žadný z týmů si však už nedokázal vypracovat vyloženější šanci, pouze Melinho v nastaveném čase orazítkoval břevno liberecké branky.

Olomouc porazila Liberec 1:0 - Severočeši tak pokračují v sérii neuspokojivých výsledků.

Výsledek:
Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (0:0)
Branka: 58. Hartig. Rozhodčí: Královec - Filgas, Lhoták. ŽK: Hubník, Hartig - Košťál. Diváci: 5535.
Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa - Bajer (61. Knakal), Rossi, Melinho, Kazár (82. Lukšík) - Hubník (70. Kaščák), Hartig. Trenér: Pulpit.
Liberec: Zlámal - Šinglár, Košťál, Polák, Liška (54. Krátký, 83. Hochmeister) - Papoušek, Bílek, Hodúr, Frejlach - Nezmar, Dort (72. Hudson). Trenér: Zach.