Liberec selhal. Přes obrovský tlak nedal gól Slovácku

4. 5. 2012 22:10
Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 0:0
Gambrinus liga: Liberec - Slovácko (Melichárek, Šural)
Gambrinus liga: Liberec - Slovácko (Melichárek, Šural) | Foto: ČTK

Liberec - Fotbalisté Slovanu Liberec v předehrávce 28. kola Gambrinus ligy pouze remizovali 0:0 se Slováckem a zkomplikovali si cestu za titulem.

Proti extrémně bojujícímu soupeři si domácí vypracovali drtivý tlak. Na střely zvítězili 18:3, míč na svých kopačkách drželi 78 procent času.

Branky se stadion U Nisy sice dočkal v prvním poločase, gól Renata Keliče po rohovém kopu však sudí Jiří Adam neuznal kvůli faulu na Michala Kordulu.

Slávisté si smlsli na Hradci a mají jistotu záchrany
Teplice: Rada a Slavia? Ne, ještě rok má smlouvu u nás
Kotal míří do Jablonce, v Hradci jej nahradí Plíšek

"Utkání jsme měli ve své moci po celý zápas, měli jsme spoustu šancí, ale nedali gól. Když jsme to tam dotlačili, odpískal rozhodčí faul. Hráči podali výborný výkon, rvali se až do konce. Jsme silní a jsme pořád ve hře," řekl po utkání zklamaný liberecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Liberec má nyní pětibodový náskok na Spartu a šestibodový na Plzeň, oba týmy ale mají zápas k dobru.

Slovanu chyběly dvě distancované opory záložní řady Vácha s Breznaníkem. Ty v sestavě nahradili Janů a Hadašcok. Právě mladý útočník Liberce byl v první půli nejnebezpečnějším hráčem. Dvě dobré šance ale gólem neskončily.

Skvělého Melichárka, který udržel i ve svém třetím ligovém startu čisté konto, překonal ve 27. minutě po rohu Kelič. Branku ale sudí kvůli faulu chorvatského stopera neuznal.

Kelič trefil v závěru pouze tyč

Po obrátce domácí svůj tlak ještě vystupňovali. Gólman Slovácka chytil šance Hadašcoka i Bosančiče a GebreSelassie hlavičkoval vedle.

Hosté bojovali, vrhali se do střel, jejich odhodlání muselo českého fanouška až zarážet. A Slovácko mohlo jít i do vedení, jeden z brejků ovšem Došek zakončil pouze střelou nad.

Spásným gólem neskončila ani závěrečná smršť centrů v podání fotbalistů Slovanu. Nezmar hlavičkoval mimo, Musiolův pokus akrobatickým zákrokem chytil Melichárek a Kelič v nastaveném čase trefil pouze tyč.

Výsledek:

Rozhodčí: Adam - Chytil, Gallo. ŽK: Rabušic - Kubáň, Volešák, Ondřejka, Kordula, Melichárek, Kuncl, Reinberk. Diváci: 7250.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar (78. Karišik), Kelič, Fleišman - Šural, Štajner, Janů, Bosančič, Hadaščok (72. Musiol) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň - Hlúpik (87. Kuncl), Daníček, Kordula, Volešák (59. Trávník), Ondřejka (88. Mezlík) - Došek. Trenér: Soukup.