7. 3. 2009 16:56
Slovan Liberec - 1. FK Příbram 1:0
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - Fotbalisté Liberce zvítězili v sobotní předehrávce devatenáctého kola Gambrinus ligy na svém hřišti nad Příbramí 1:0 a posunuli se v nedohrané tabulce se ziskem dvaatřiceti bodů na druhé místo.

Hrdinou utkání se stal vedle domácího brankáře Zdeňka Zlámala také útočník Andrej Kerič, který v závěru první půle vstřelil jedinou branku.

Cestu na utkání si do ochozů stadionu U Nisy našlo celkem 3805 diváků a ti byli od úvodního hvizdu svědky spíše opatrné hry.

Do první výrazné šance se nakonec dostali překvapivě hosté, když v osmadvacáté minutě hlavičkoval nebezpečně De Oliveira. Proti jeho pokusu se však blýskl skvělým zákrokem gólman Zdeněk Zlámal.

Liberec předvedl brzy na to skvělou produktivitu, hned jeho první střela mezi tři tyče totiž skončila rovnou v síti. Po rohovém kopu dostal příliš prostoru před příbramskou brankou Andrej Kerič a následnou přesnou ranou rozjásal domácí fanoušky.

Ti vzápětí museli znovu zatleskat Zdeňku Zlámalovi, který v sedmatřicáté minutě vytěsnil nad břevno tvrdou ránu Tarczala.

Stejný obraz byl viděn i po přestávce. Domácí zodpovědně bránili jednobrankové vedení a občas zahrozili střelou z dálky, tak jako Dočkal po hodině hry.

Příbramští mohli ještě vyrovnat devatenáct minut před koncem, ale když Tomáši Borkovi scházelo na centr Pleška několik kroků, mohl Slovan po závěrečném hvizdu oslavovat zisk tří bodů.