Liberec v generálce na Alkmaar porazil doma Slavii

15. 2. 2014 18:30
Fotbalisté Slovanu zvládli generálku před čtvrtečním zápasem s Alkmaarem.
Fotbalisté Slovanu zvládli generálku před čtvrtečním zápasem s Alkmaarem. | Foto: Vojtěch Marek

Liberec Fotbalisté Liberce zvládli generálku na čtvrteční úvodní utkání vyřazovací fáze Evropské ligy s Alkmaarem. Severočeši U Nisy porazili pražskou Slavii 1:0 brankou Josefa Šurala.

Z prvoligových celků dnes nevyhrálo v souboji s týmem z nižších soutěží jen Slovácko, které remizovalo s druholigovými Českými Budějovicemi 1:1.

Slovan napravil zklamání z přípravy

Liberec měl z posledních dvou přípravných zápasů na soustředění v Portugalsku skóre 0:6, dnes si ale před soubojem s Alkmaarem zvedl náladu.

Šural se prosadil v 66. minutě, kdy střelou z otočky propálil brankáře Rakovana. Slavia prohrála s Libercem stejným poměrem už v lednu v Tipsport lize, z posledních čtyř přípravných duelů uhrála jednu remízu a tři porážky.

Slovácko dnes jako jediné nedokázalo porazit soupeře z nižší soutěže. S Českými Budějovicemi muselo dotahovat poločasové manko 0:1, remízu zajistil v 53. minutě Libor Došek. Hosté mohli v Uherském Hradišti velmi nečekaně zvítězit, kdyby nezahodili penaltu.

Olomouc rozstřílela fotbalisty Třebíče

S chutí si naopak zastřílela Olomouc proti třetiligové Třebíči. Dva góly zaznamenal Javůrek a Sigma zvítězila vysoko 5:1. Hanáci dali v posledních čtyřech utkáních přípravy čtrnáct branek.

Bohemians 1905 porazili v generálce na jaro v pražském derby druholigový Žižkov hladce 3:0. Dvěma góly se mezi 23. a 32. minutou blýskl David Bartek, který tak dodatečně oslavil čtvrteční 26. narozeniny.

"Klokani", po podzimu poslední tým ligové tabulky, potvrdili dobrou formu v přípravě. Z jedenácti duelů prohráli jen dvakrát a v lednu dokázali vyhrát Tipsport ligu. Do jara Bohemians vstoupí příští týden důležitým záchranářským soubojem na hřišti čtrnácté Příbrami.

Ta dnes v generálce na jaro porazila U Litavky třetiligovou Roudnici nad Labem 1:0. Jedinou branku dala lednová posila Ladislav Volešák, který v první půli efektně přeloboval gólmana. Příbram tak zakončila přípravu s čtyřmi výhrami z dvanácti zápasů a skóre 18:18.

Uspěly i Jihlava se Znojmem

Nejtěsnějším poměrem 1:0 zvítězila také Jihlava nad posledním týmem druholigové tabulky Vltavínem.

O výhře Vysočiny rozhodl už v šesté minutě chytrým obloučkem bosenský útočník Haris Harba. Domácí mohli zvýšit, ale Vaculík neproměnil penaltu a hosty poté dvakrát zachránila branková konstrukce.

Ligový nováček ze Znojma sice v Sedleci s třetiligovou Břeclaví brzy prohrával, ale ještě do poločasu třemi góly otočil skóre. Dvakrát se při výhře 4:2 trefila zimní posila Anes Haurdič z Bosny a Hercegoviny.

Na neděli si naplánovaly generálku na jaro další čtyři ligové kluby.