Liberec veze bod z Teplic, v závěru vyrovnal žolík Pimpara

11. 11. 2013 19:53
Šlágr kola mezi Teplicemi a Libercem skončil remízou 1:1. Domácí byli o něco lepší.
Nigerijec Salami vstřelil jediný gól Teplic, domácí ale těsně vedení neudrželi.
Nigerijec Salami vstřelil jediný gól Teplic, domácí ale těsně vedení neudrželi. | Foto: CPA Eduard Erben

Teplice - Šlágr kola mezi Teplicemi a Libercem skončil remízou 1:1. Domácí byli o něco lepší, měli více šancí, na střely zvítězili 26:7 a na rohy 13:1. Také vedli po brance Nigerijce Salamiho. V samotném závěru zápasu ale srovnal bývalý hráč Teplic Pimpara, který byl na hřišti zhruba deset vteřin.

Na třetím místě Gambrinus ligy i přesto zůstávají svěřenci trenéra Zdeňka Ščasného, kteří doma po šesti výhrách vůbec poprvé v sezoně ztratili body. Liberec je o dva body čtvrtý.

Ščasný a Šilhavý si vyměnili názory

"Jsme zklamaní. Na hřišti jsme kromě samotného úvodu dominovali, nepustili jsme Liberec k ničemu. Vytvořili jsme si velké množství šancí, měl přijít druhý gól. Měli jsme počítat s tím, že Liberec v závěru dá nějaký šťastný gól, protože ho to provází celou sezonu," uvedl po zápase kouč Teplic.

"Jsou to příjemné pocity. Pimpara plní tuhle roli a plní ji dokonale. Mám z toho radost. Nemyslím si, že co říká Zdeněk je pravda, naše výsledky nejsou jen o štěstí," reagoval trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

Hosté vstoupili do zápasu lépe a na začátku byli aktivnější a také jistější v kombinaci. Jenže tepličtí brzy vyrovnali hru a začali si vytvářet šance.

Sudí odpustil Teplicím penaltu

V páté minutě musel odvracet z brankové čáry střelu Litsingiho liberecký bek Kušnír. Slovan mohl jít do vedení v 17. minutě. Stoper Jablonský rukou zastavil možná gólovou střelu Šurala, rozhodčí Ardeleánu ovšem penaltu nenařídil.

Hned poté vyzkoušel Kováře tvrdou ranou Salami a poté přišly největší šance. Míč se po Salamiho hlavičce odrazil od břevna na brankovou čáru a dorážku Vachouška z bezprostřední blízkosti bravurně vychytal Kovář. Tentýž hráč poté orazítkoval střelou zpoza pokutového území tyč.

Teplické vychytal brankář Kovář

Velký nápor nakonec Teplice korunovaly brankou do šatny. Po krásné akci Litsingiho s Táborským se nadvakrát z malého vápna prosadil Salami.

Po pauze mohli domácí rozhodnout, Kovář ale dvakrát zakročil proti Litsingimu. Na druhé straně šel od půlky sám na branku Kalitvincem, jenže jeho nedůraznou střelu zpacifikoval Slavík.

Šok pro fanoušky na Stínadlech přišel čtyři minuty před koncem. Pimpara nastoupil, naběhl do vápna na skvělý centr dalšího střídajícího hráče Frýdka a prudkou hlavičkou trefil šibenici.

14. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Branky: 45. Salami - 86. Pimpara. Rozhodčí: Ardeleánu - Filípek, Kotík. ŽK: Kušnír, Fleišman (oba Liberec). Diváci: 6820.

Teplice: Slavík - Matula, Jablonský, Klein, Krob - Ljevakovič, Vachoušek (74. Jindráček) - Litsingi, Táborský, Nivaldo - Salami. Trenér: Ščasný.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey (86. Pimpara) - Šural, Pavelka, Rybalka, Kalitvincev (80. Frýdek) - Rabušic (64. Delarge). Trenér: Šilhavý.

1. Sparta 14 11 3 0 34:8 36
2. Plzeň 14 9 4 1 32:11 31
3. Teplice 14 8 3 3 34:16 27
4. Liberec 14 7 4 3 15:16 25
5. Mladá Boleslav 14 6 5 3 27:15 23
6. Dukla 14 5 6 3 16:12 21