Liberec zaspal závěr, Baník podlehl i poslednímu Zlínu

Martin Jůzek, maj
26. 4. 2009 21:55
Baník prohrál doma i se Zlínem

Ostrava/Liberec - Hrát až do konce, mohli by si říkat ve Spartě, Českých Budějovicích a Liberci. 25. kolo české fotbalové ligy přineslo během soboty a neděle tři pozdní branky, které dramaticky změnily výsledek.

Po sobotním krachu Sparty v Příbrami (1:1) došlo na remízu i na jihu Čech, kdy se zase v závěru zachránilo Brno.

Ale nejlepší koncovku předvedli hráči Sigmy Olomouc. V nedělní večerní dohrávce si poradili s domácím Slovanem Liberec, když jedinou branku zápasu vstřelil v 90. minutě střídající Janotka.

Vyrovnané utkání spělo po nevyužitých šancích Košťála, jenž trefil břevno, a Kobylíka, který zase minul branku, k zasloužené dělbě bodů. Ovšem svěřenci Ladislava Škorpila na konci zaspali v obraně a byli potrestáni.

Pro severočeský tým je to první porážka po sedmi neprohraných střetnutích. Zůstává třetí, sesadit jej ale může Mladá Boleslav, která hraje v pondělí na Slavii.

Baník prohrál s posledním Zlínem

Hůře na tom jsou fotbalisté Baníku Ostrava. Po změně trenéra se nevymanili z krize a jejich trápení pokračuje, když neporazili ani poslední Zlín.

Slezský tým vedl stejně jako v poháru proti Slovácku generální manažer Verner Lička, úspěch to ani tentokráte nepřineslo.

Domácí dokonce prohráli 1:3 a mizerně zaplněné Bazaly, kam dorazily sotva čtyři tisícovky diváků, je vypískali. Nový kouč dal sice důvěru jiným hráčům, jenže na o poslední naději bojující Zlín to nemohlo stačit.

Ostravské fotbalisty poslal v 19. minutě do vedení zkušený Lukeš, mezi střelce se ale zapsal hostující Novák, který si míč srazil do vlastní sítě. To byl pro osmnáctiletého mladíka smolný moment, ovšem brzo se na něj zapomnělo.

Zlín, jenž si v minulém kole zlepšil náladou první výhrou po více než půl roce, zabral. Po půlhodině bylo zásluhou hlavičky Kroupy vyrovnáno, načež zajímavé utkání dostalo ještě větší náboj.

Šance si vytvořily oba výběry, ale hosté je zužitkovali. Po hodině hry už vedli, když Žůrek překonal Bučka. Na 3:1 upravil skóre v 79. minutě Kroča. Baník zůstává osmý, nezlepšil se ani Zlín, jenž má nyní stejně bodů jako předposlední Žžkov.

Čtěte dále: Drama na Žižkově: Švancara vyloučen, Viktoria má bod

Teplice za tři body, Brno je dál desáté

Na teplický stadion dorazilo ještě méně diváků než na ten ostravský. Jenže Na Stínadlech se mohli fanoušci alespoň radovat, domácí porazili v přímém souboji o evropské poháry Jablonec 3:0.

Svěřenci kouče Plíška se posunuli na několik málo minut na páté místo, poté je zase předstihla Olomouc.

V severočeském derby se potvrdilo, že Jablonec při zápasech u svého rivala tápe - nevyhrál zde deset let. I teď úřadovali domácí: Hostující převahu uťal po půlhodině Stožický.

Celkem vydřené vítězství Teplic potvrdil v 58. minutě Klein a v nastaveném čase se ještě trefil Doležal.

V dalším duelu, který se hrál v neděli odpoledne, se dařilo více Brnu než Českým Budějovicím. Jihočeši totiž mířili za třemi body, jenže v závěru se hostům podařilo na Střeleckém ostrově vyrovnat a udrželi tak před svým dnešním soupeřem desátou příčku.

Na branku Sedláčka z 29. minuty reagoval ve druhé minutě nastavení Tomáš Došek, který se po standardní situaci ve vápně nejlépe zorientoval a překonal gólmana Kučeru.

Baník Ostrava - Zlín 1:3
Zápas jsme sledovali on-line ZDE
Branky: 19. vlastní Novák - 31. Kroupa, 61. Žůrek, 80. Kroča. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, Peřina. ŽK: Tchuř. Diváci: 3846.
Ostrava: Buček - Vácha, Neuwirth, Bolf (67. Pavlík), Tchuř - M. Lička, Marek - Rajtoral (73. Bartl), Lukeš, Mičola (63. Metelka) - Zeher. Trenér: V. Lička.
Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Novák - Šmahaj, Rýdel (75. Musil), Dostálek, Vyskočil (90. Elšík) - Bača (42. Žůrek), Kroupa. Trenér: Minář.

Teplice - Jablonec 3:0
Branky: 30. Stožický, 58. Klein, 90.+1 Doležal. Rozhodčí: Makovička - Slavík, Lakomý. ŽK: Vachoušek, Ljevakovič - Kučera, Krejčí, Homola. Diváci: 3053.
Teplice: Grigar - Merzič, Lukáš, Klein, Vidlička - Verbíř (87. Doležal), Ljevakovič, Vachoušek (77. Hesek), Stožický - Smejkal (90.+1 Pimpara), Mareš. Trenér: Plíšek.
Jablonec: Zich - Krejčí (77. Valenta), Homola, Kučera, Hamouz - Haurdič (59. Vukovič), Zábojník, Eliáš, Hloušek - Černý (59. Michálek), Lafata. Trenér: Komňacký.

České Budějovice - Brno 1:1
29. Sedláček - 90.+2 Došek. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Dobrovolný. ŽK: Homoláč - Živný, Čoupek. Diváci: 3307.
Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Horejš, Žižka, Leština - Hudson (70. Hílek), Homoláč, Benát, Šíma (63. Jasanský) - Stráský, Sedláček. Trenér: Tobiáš.
Brno: Bureš - Smutný (46. Szegedi), Dvorník, Živný, Čoupek - Kalivoda (55. Rabušic), Mareček, Švejnoha, Šural (77. Střeštík) - Došek, Heinz. Trenér: Beránek.

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 0:1

Branka: 90.+1 Janotka. Rozhodčí: Adam - Drastik, Novák. ŽK: Toleski, Hudec, Ordoš, Janotka. Diváci: 3583.
Liberec: Zlámal - Janů, Holeňák, Košťál, Vulin - Dort, Frejlach (72. Smetana), Gecov, Liška (64. Blažek) - Nezmar, Kerič. Trenér: Škorpil.
Olomouc: Drobisz - Rossi, Škerle, Hudec, Heidenreich - Kobylík (74. Nuc), Melinho (90. Janotka), Kaščák, Hořava - Hubník, Toleski (60. Ordoš). Trenér: Psotka.