reklama

Liberecký hrdina Coufal: Točili nás jak na kolotoči

Vladimír Coufal (vlevo) rozhodl o vítězství Libereckých. Vladimír Coufal (vlevo) rozhodl o vítězství Libereckých. autor: Reuters
Obrovský krok za postupem se včera povedl libereckým fotbalistům, kteří překvapivě zvítězili na půdě favorita z Marseille. Velkou měrou se o to přičinil i Vladimír Coufal, který jedinou brankou zápas rozhodl. Nevadilo mu ani roztržené ucho.

Marseille - Po prohře 0:1 v úvodním zápase základní skupiny Evropské ligy s Bragou vzal liberecký fotbalista Vladimír Coufal inkasovanou branku na sebe, ale ve čtvrtečním duelu v Marseille vše odčinil a naopak jediným gólem v 84. minutě rozhodl. Trefa na stadionu Vélodrome pro něj byla vůbec první v dresu Slovanu, a proto i životní.

"Minule jsem vzal prohru na sebe, jsem rád, že jsem to mohl klukům vrátit. Ale prostě my jsme makali jako celý tým. Vždy někdo udělá chybu, někdo dá gól. Není to jen o mně, bojovali jsme celé mužstvo," řekl novinářům Coufal.

"Byl to můj první gól v Liberci, takže životní a rovnou ještě v Marseille. Asi to bude drahé," smál se třiadvacetiletý pravý obránce.

Slovan se celý zápas bránil, ale v 84. minutě si po rohovém kopu vytvořil závar, po němž Coufal propálil domácího gólmana. "My jsme snad mohli dát gól leda z nějaké standardky, že to tam nějak propadne. A přesně tak to nakonec i dopadlo," usmál se.

"Zrovna jsem se tam ocitl já. Spadlo mi to na nohu, Pavlas (David Pavelka) mi to přiklepl, nějak jsem zkusil vystřelit a zaplaťpánbůh to tam spadlo," radoval se Coufal. "Kdyby byla otevřená vrata od stadionu, tak to proběhnu až na cestu. Euforie to byla obrovská," doplnil.

Nejdřív roztržené ucho, pak vítězný gól

Marseille na Liberec vlétlo a Slovan si dlouho musel zvykat na vysoké tempo hry. "Trenér říkal, že když přežijeme dvacet minut, že by to mohlo dopadnout dobře. Ale když jsme se na sebe s Davidem Hovorkou v 17. minutě podívali, tak jsme si říkali, že si do druhé půle vezmeme do každé stulpny pět korun na kolotoč," smál se Coufal.

Zápas ho i hodně bolel, po jednom ze soubojů měl roztržené ucho. "Bolelo to, ale tak to dneska ve fotbale chodí. Mám po zápase sešité ucho, ale jestli dám gól i příště, tak si klidně dám sešít i to druhé," podotkl s úsměvem.

Duel v Marseille Severočechům připomněl předloňský zápas v Udine, kde také s velkým štěstím vyhráli 3:1. "Abych pravdu řekl, vzpomínali jsme na to hlavně s Davidem Pavelkou po zápase v kabině. Tehdy jsme si říkali, že za ně hraje Muriel, jak to asi může skončit. Ten borec si vzal v první minutě balon, obešel sám tři hráče a trefil břevno. Ale Olympique byl podle mě ještě někde úplně jinde. Točili nás hrozně," podotkl Coufal.

Slovan výhrou v Marseille výrazně zvýšil šance na postup. Na třetím místě skupiny má stejně bodů jako Marseille a na první Bragu ztrácí tři body. "Jo, určitě se o to popereme. Nikdo asi nepočítal, že tu vyhrajeme. Kluci z Marseille po zápase vypadali, že se zastřelí. Teď máme doma Groningen, a kdybychom ten zápas zvládli, hned by to vypadalo lépe," podotkl Coufal.

reklama