reklama

Lichtsteinerovo srdce už zase bije pro Juve, po operaci se uvedl gólem

Stephan Lichtsteiner je po operaci srdce zpátky. Stephan Lichtsteiner je po operaci srdce zpátky. autor: Reuters
Jednatřicetiletý Švýcar Stephan Lichtsteiner zvládl problémy se srdcem a po operaci naskočil do ostrého zápasu a hned na poli Ligy mistrů. Návrat ozdobil vyrovnávací brankou do sítě Borrusie Monchengladbachu.

Turín - Švýcarský krajní bek Stephan Lichtsteiner se oklepal po zdravotních patáliích, znovu naskočil do ostrého zápasu a hned na poli Ligy mistrů. Při úterním comebacku proti německém Monchengladbachu dokonce vstřelil vyrovnávací branku a zařídil tak Juventusu remízu.

 

Jenže kariéra jednatřicetiletého Lichtsteinera visela na vlásku. Poté, co mu lékaři diagnostikovali drobnou srdeční arytmii, která úzce souvisela s jeho dlouhodobými problémy s dýcháním.

Měsíc po operaci srdce znovu v akci

Lichtsteiner podstoupil operaci srdce teprve na začátku října, ale vše se zdařilo na výbornou a Švýcar může zase bavit diváky svými kousky na pravé lajně. Třeba jako ve zmiňovaném zápasu proti Monchengladbachu, kdy nádherným volejem vystřelil Staré dámě důležitý bod za cestou k postupu do vyřazovací části Ligy mistrů.

"Musím vyzdvihnout milimetrovou přihrávku Paula Pogby. Jsem rád, že jsem zpátky ve hře," řekl šťastný Lichsteiner.

Probere Juventus z letargie?

Jenže Staré dámě se po loňském pohádkovém tažení všemi soutěži letos příliš nedaří a to dobře ví i Lichtsteiner, "jsem rád za návrat, důležitý bod, ale z našeho týmového výkonu radost mít nemůžu."

V lize Juventus paběrkuje a na evropské scéně zdaleka nepředvádí výkony díky nímž si letos v květnu v Berlíně zahrál proti Barceloně o ušatý pohár.

reklama