reklama

Liga ještě nezačala a už ztrácí. Monako přišlo o dva body

Radamel Falcao přišel do Monaka za velké peníze honit St. Germain na čele francouzské ligy. On i jeho nový klub po bodovém odpočtu ale už teď ztrácí dva body. Radamel Falcao přišel do Monaka za velké peníze honit St. Germain na čele francouzské ligy. On i jeho nový klub po bodovém odpočtu ale už teď ztrácí dva body. autor: Reuters
Nováček francouzské fotbalové ligy AS Monako vstoupí do sezony s odpočtem dvou bodů za výtržnosti fanoušků.

Paříž - Nováček francouzské fotbalové ligy AS Monako vstoupí do sezony s odpočtem dvou bodů.

Vedení soutěže klub potrestalo za výtržnosti fanoušků při posledním domácím utkání uplynulého ročníku, po němž tým slavil kolo před koncem vítězství v druhé nejvyšší soutěži. Navíc musejí svěřenci italského trenéra Claudia Ranieriho odehrát jeden zápas bez diváků.

Monako si 17. května výhrou 2:1 nad Le Mans zajistilo prvenství v druhé lize a fanoušci to bujaře oslavili. Na stadionu odpalovali světlice a po závěrečném hvizdu vtrhli na trávník. Podle zápisu o utkání jeden z příznivců udeřil rozhodčího.

Monako vs. St. Germain: Posily za 120 milionů eur

Sedminásobný šampion francouzské ligy před návratem mezi elitu mohutně zbrojí a nakoupil již posily za více než 120 milionů eur.

Díky prostředkům svého majitele, jímž je ruský miliardář Dmitrij Rybolovlev, Monako koupilo kolumbijského kanonýra Radamela Falcaa z Atlétika Madrid a dvojici James Rodríguez a Joao Moutinho z FC Porto.

Hned v první sezoně by klub chtěl konkurovat mistrovskému Paris St. Germain, který těží z podpory bohatého katarského majitele.

reklama