Liga mistrů: Bayern přehrál CSKA, Real zadupal Galatasaray

17. 9. 2013 22:40
První hrací den senzaci v Lize mistrů nepřinesl. Evropské velkokluby své soupeře válcovaly.
Bayern vstoupil do základní skupiny Ligy mistrů stejně skvěle jako Manchester City v Plzni. V Allianz Areně rozstřílel CSKA 3:0. | Foto: Reuters

Praha - Úvodní hrací den nového ročníku fotbalové Ligy mistrů příliš překvapení nepřinesl.

Plzeň prohrála ve skupině D doma s Manchesterem City 0:3 (čtěte ZDE) a Bayern Mnichov podle očekávání přehrál CSKA Moskva na svém hřišti také 3:0.

Utkání Plzně s Manchesterem City jsme sledovali také v podrobné on-line reportáží - čtěte ZDE.

Podobně suverénně jako Bayern a City vstoupili do nového ročníku milionářské soutěže také další evropské velkokluby.

United rozstříleli doma Leverkusen 4:2, Real Madrid vyhrál na hřišti Galatasaraye 6:1 a francouzské PSG veze vysokou výhru 4:1 z trávníku Olympiakosu

Jediné překvapení se zrodilo v Kodani, kde favorizovaný Juventus pouze remizoval 1:1.

Bayern si s Rusy celý zápas pohrával

Bayern si s CSKA doslova pohrával a už ve čtvrté minutě jej nejrychlejší brankou letošního ročníku uklidnil bek Alaba.

Německý klub střelecký účet LM otevřel ještě dříve naposledy před 18 lety. Ještě do poločasu se trefil útočník Mandžukič a po poločase skóre uzavřel Robben, který připravil asistencí i druhou branku.

Svěřenci kouče Pepa Guardioly, který si dnes odbyl premiéru na lavičce Bayernu v LM, měli jasnou převahu a po třech zápasech se dočkali výhry nad ruským sokem.

Naposledy se radovali v roce 2006 nad Spartakem, moskevským rivalem CSKA.

Ronaldo dal hned na úvod hattrick

Impozantním způsobem vkročil do nového ročníku Real Madrid. Jeho nový kouč Carlo Ancelotti se do historie zapsal už před zápasem, protože jako první muž v historii v LM vedl šestý tým.

A jeho svěřenci mu udělali radost i drtivou výhrou. "Bílý balet" nerozhodilo ani to, že po 15 minutách přišel o brankáře Ikera Casillase, jehož nahradil Diego López, který dosud startoval ve všech ligových zápasech této sezony.

Ancelotti si dovolil luxus, když na lavičce nechal odpočívat nejdražší posilu historie Garetha Balea, který naskočil do hry až po změně stran.

Hlavní postavou byl znovu fenomenální Portugalec Ronaldo: v nastaveném čase zkompletoval druhý hattrick v LM v kariéře a zároveň vstřelil 27. gól v soutěži na soupeřově hřišti, čímž o gól překonal barcelonského rivala Lionela Messiho.

Ronaldo v Realu nasázel ve 204 zápasech už 206 branek.

Juventus a Rooney slavili jubilea

V druhém utkání skupiny B uhrál Juventus Turín remízu 1:1 na hřišti dánských šampionů z FC Kodaň. Juventus odehrál 400. pohárový zápas a zařadil se po bok dalších gigantů Barcelony, Bayernu a Realu.

Jubileum slavil také kanonýr Manchesteru United Wayne Rooney. Proti Leverkusenu se trefil dvakrát a dočkal se 200. branky v dresu "rudých ďáblů".

To se před ním povedlo jen třem hráčům. V druhém utkání skupiny A zvítězil Šachtar Doněck 2:0 v San Sebastianu.

Obě branky zařídil brazilský forvard Alex Teixeira a 66 minut na hřišti v dresu vítězů strávil i český záložník Tomáš Hübschman, který o nedávné zápasy národního týmu proti Arménii a Itálii přišel kvůli zánětu rohovky.

Vyhrály i Benfica a PSG

Benfica Lisabon ve skupině C rozhodla o vítězství nad Anderlechtem dvěma brankami už po půlhodině hry, bohatý Paris St. Germain vyhrál vysoko 4:1 na hřišti Olympiakosu Pireus.

Dvěma brankami se blýskl obránce Thiago Motta, naopak hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic v závěru nedal penaltu. Pařížané si však snadno vylepšili bilanci proti řeckým soupeřům na sedm výher a jednu remízu.

Skupina A:

Manchester United - Bayer Leverkusen 4:2 (1:0)

Branky: 22. a 70. Rooney, 59. Van Persie, 79. Valencia - 54. Rolfes, 88. Toprak. Rozhodčí: Skomina (Chorv.).

San Sebastian - Šachtar Doněck 0:2 (0:0)

Branky: 65. a 87. Alex Teixeira. Rozhodčí: Hategan (Rum.).

1. Manchester United 1 1 0 0 4:2 3
2. Šachtar Doněck 1 1 0 0 2:0 3
3. Leverkusen 1 0 0 1 2:4 0
4. San Sebastian 1 0 0 1 0:2 0

Skupina B:

Galatasaray Istanbul - Real Madrid 1:6 (0:1)

Branky: 84. Umut Bulut - 63., 66. a 90.+1 Ronaldo, 54. a 89. Benzema, 33. Isco. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

FC Kodaň - Juventus Turín 1:1 (1:0)

Branky: 14. Jörgensen - 54. Quagliarella. Rozhodčí: Bebek (Chorv.).

1. Real Madrid 1 1 0 0 6:1 3
2. FC Kodaň 1 0 1 0 1:1 1
Juventus Turín 1 0 1 0 1:1 1
4. Galatasaray Istanbul 1 0 0 1 1:6 0

Skupina C:

Benfica Lisabon - Anderlecht Brusel 2:0 (2:0)

Branky: 4. Djuričič, 30. Luisao. Rozhodčí: Gräfe (Něm.).

Olympiakos Pireus - Paris St. Germain 1:4 (1:1)

Branky: 25. Weiss - 68. a 73. Thiago Motta, 19. Cavani, 86. Marquinhos. Rozhodčí: Brych (Něm.).

1. Paris St. Germain 1 1 0 0 4:1 3
2. Benfica Lisabon 1 1 0 0 2:0 3
3. Anderlecht 1 0 0 1 0:2 0
4. Olympiakos Pireus 1 0 0 1 1:4 0

Bayern Mnichov - CSKA Moskva 3:0 (2:0)

Branky: 4. Alaba, 41. Mandžukič, 68. Robben. Rozhodčí: Rocchi (It.).

1. Bayern Mnichov 1 1 0 0 3:0 3
Manchester City 1 1 0 0 3:0 3