Liga mistrů: Lyon doma selhal s Glasgow Rangers

ip
2. 10. 2007 22:43
Manchester United opět porazil AS Řím

Lyon - Olympique Lyon prožil v úterý nehezký večer. Na vlastní půdě ho totiž porazil Glasgow Rangers vysoko 3:0. Francouzský mistr vstoupil do utkání špatně a ve 23. minutě pokořil jeho obranu poprvé McCulloch hlavičkou po rohovém kopu.

Ihned na začátku druhé půle se prosadil tvrdou střelou Cousin a o chvíli později zmařil veškeré naděje domácího celku třetí brankou Američan Beasley. Rangers tak mají po dvou zápasech ve skupině E plný počet bodů. Naopak Lyon zatím na první zisk čeká.

Druhé vítězství zaznemenala také Barcelona, která přijela na hřiště Stuttgartu. První gól vstřelil až ve druhém poločase kapitán Carles Puyol po dorážce z rohového kopu.

Druhou brankou pojistil výhru v 67. minutě Lionel Messi, jehož střelu tečoval stuttgartský záložník Pavel Pardo.

V prvním úterním zápase Ligy mistrů remizovalo v Moskvě tamní CSKA s Fenerbahce Istanbul 2:2. Do samotného utkání vstoupili lépe hosté a už v deváté minutě vedli zásluhou šťastné hlavičky Alexe.

Moskevští však na svého soupeře vlétli hned po začátku druhé půle a během čtyř minut zápas otočili. Nejprve se ve 49. minutě trefil srbský záložník Miloš Krasič a o čtyři minuty později proměnil pokutový kop Vágner Love poté, co byl předtím sám faulován v pokutovém území.

CSKA ale na první letošní tři body v Lize mistrů nedosáhlo, když v závěrečných minutách zamířil přesně zpoza pokutové území Deivid a stanovil konečný stav na 2:2.

Inter Milán po prohře v Istanbulu doma nezaváhal

Naopak první vítězství si v téže skupině připsal italský mistr Inter Milán. V domácím prostředí porazil PSV Eindhoven 2:0. O obě branky se postaral švédský útočník Zlatan Ibrahimovič. Poprvé úspěšně proměnil pokutový kop, který byl nařízen po faulu na něj a podruhé využil hlavičkou centr Luise Figa.

Šance na zdramatizování se naskytla pro hosty v 65. minutě, kdy neudržel nervy na uzdě milánský obránce Cristian Chivu a po neférovém zákroku na Jasona Culinu inkasoval druhou žlutou kartu a následně i červenou.

Hosté však nedokázali vstřelit kontaktní gól. Inter nakonec dohrál zápas v devíti hráčích, když ještě ve třetí minutě nastavení dostal červenou kartu také domácí Suazo.

Další italský celek AS Řím nesplnil předsevzetí, s nímž odlétal do Manchesteru. Anglickému mistrovi chtěl vrátit loňskou porážku 1:7 ze čtvrtfinále LM, ale i nyní ve skupině prohrál. Jediným gólem rozhodl zápas Rooney.

Důležitý zápas pro příznivce pražské Slavie se odehrával v Bukurešti. V něm Steaua hostila Arsenal Londýn. Na lavičce rumunského týmu se poprvé v Lize mistrů představil nový trenér Massimo Pedrazzini, který nahradil ve funkci Gheorghe Hagiho.

Jeho tým držel bezbrankovou remízu 76 minut. Poté se však prosadil po přihrávce Adebayora nizozemský kanonýr van Persie a Steaua už nedokázala na inkasovanou branku reagovat.