reklama

Liga mistrů v britské televizi? Deset miliard za sezonu

Liga mistrů - ilustrační foto. Liga mistrů - ilustrační foto. autor: Reuters
Britský telekomunikační a mediální koncern BT potvrdil, že mu UEFA přiklepla vysílací práva pro Ligu mistrů pro Velkou Británii od sezony 2015/16. Tříletý kontrakt přijde na téměř 30 miliard korun.

Londýn - Britský telekomunikační a mediální koncern BT v sobotu potvrdil, že mu UEFA přiklepla vysílací práva pro Ligu mistrů pro Velkou Británii od sezony 2015/16. Tříletý kontrakt přijde na téměř 30 miliard korun.

BT může kromě všech 350 zápasů nejatraktivnější evropské klubové soutěže vysílat jakékoliv vybrané utkání Evropské ligy. Za každou sezonu poputuje na konto UEFA 299 milionů liber, tedy téměř deset miliard korun. Ambiciózní společnost vystřídá v éteru duo BSkyB a ITV, které se o práva dělí nyní.

Britská firma tak pokračuje v ofenzivě na domácí fotbalové fanoušky, protože už nyní vlastní práva na Premier League. Společnost BT vyhrála loňskou akci, když za tříletou smlouvu zaplatí o něco méně než evropské asociaci. Vysílání 116 zápasů nejvyšší soutěž stojí v jedné sezoně asi 246 milionů liber (asi 8 miliard korun).

Pro srovnání, marketingová společnost STES inkasuje za přenosy Gambrinus ligy odhadem 100 milionů korun. Cenu vysílacích práv evropských pohárů v Česku halí rouška tajemství.

reklama