reklama
20:00 • Liga mistrů • 3. předkolo
2:0
1:0
Fotbalový klub Ferencváros
Ferencváros
Synot liga - SK Slavia Praha - logo
Slavia
  • 44. Kačaraba (vl.)
  • 50. Charatin (pen.)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z utkání třetího předkola fotbalové Ligy mistrů mezi Ferencvárosem a Slavií. Zápas začne ve středu 4. srpna ve 20 hodin a živě jej bude vysílat kanál O2 TV Fotbal.

Ve 3. předkole Ligy mistrů se utkají o postup do základní skupiny této prestižní soutěže český a maďarský mistr! Ferencváros už si zahrál předcházející předkola, ve kterých ani jednou nepoznal porážku. Prištinu vyřadil po výsledcích 3:0 a 3:1 a následně si poradil i s litevským Zalgirisem. Ten porazil maďarský šampion 2:0 a 3:1.

To Slavia Praha vstoupí do Ligy mistrů až tímto třetím předkolem. Úřadující šampion zatím stihl odehrát dvě kola domácí soutěže a zůstává po nich neporažen. Ve Zlíně vyhráli sešívaní 1:0 gólem Jana Kuchty a v Teplicích brali tři body za vítězství 3:1. Tento výsledek zařídil hattrickem Ivan Schranz, který do Slavie přišel z Jablonce.

Sestava Ferencvárose

Sestava Slavie

Do sestavy pražské Slavie se po zdravotních trablích vrací reprezentanti Tomáš Holeš a Lukáš Masopust. Po vynechání posledního ligového kola pak jde do akce i Jan Kuchta, který by měl zatápět obraně Ferencvárose.

Oba týmy už nastupují na trávník. Domácí oblékli bílozelenou sadu, Pražané pak letošní venkovní dresy, které jsou bleděmodré.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Domácí hráči obstarali výkop a od vlastních obránců rozehrávají první akci zápasu.

2.

Slavisté rozehrávali standardní situaci ze slušné vzdálenosti, i proto ji nakonec sehráli nakrátko. Z pravé strany se tak dostal k centru Masopust, míč ale bez větších problémů lapil do svých rukavic brankář Dibusz.

3.

Z pravé strany si sbíhal do šestnáctky opět Masopust. První dotek s balonem měl ale hodně špatný a byl odzbrojen.

5.

A do třetice Masopust. Tentokrát měl na pravé straně hřiště hodně prostoru, centrovaný balón ale hodně přetáhl. Míč tak dolétl až k protějšímu rohovému praporku.

5.

Pravá strana Slavie je dál hodně aktivní! Tentokrát se dostal až do pokutového území Bah, který se rozhodl pro zakončení z hodně ostrého úhlu. Branku netrefil.

7.

Stanciu si krásně poradil s napadajícím soupeřem a následně se několika zasekávačkami uvolnil až do vápna. Centr, který poté přišel, už ale nebyl zdaleka tak povedený a skončil pouze u domácího gólmana.

9.

Dibusz zaváhal v rozehrávce a už u něj byl napadající Kuchta. Naštěstí pro domácího brankáře se ale míč od útočníka Slavie odrazil jen do zámezí.

10.

Kuchta byl tísněn u brankové čáry, proto se pokusil vybojovat alespoň rohový kop. Neuspěl, vykopávat bude Dibusz.

12.

Kačaraba si v osobním souboji počínal hodně tvrdě, podle názoru sudího ale čistě. To se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, kteří přišli na stadion skutečně v hojném počtu.

13.

Hra je přerušena a rozhodčí na hřiště rychle povolává zdravotníky. Na trávníku totiž zůstává ležet Stanciu, který se v běhu srazil se soupeřem, kterého měl v mrtvém úhlu a do poslední chvíle ho neviděl.

14.

Otřesený Stanciu už je ale opět na nohou a vypadá to, že bude moci normálně pokračovat v zápase.

15.

Slavisté přišli o míč a vpřed okamžitě vyrazila zelenobílá vlna. Situaci proto řešil Ševčík faulem na polovině hřiště a má štěstí, že za svoje počínání nedostal žlutou kartu.

Filip Ardon
4. 8. 2021
reklama