reklama

Ani v jednom zápase s Kyjevem jsme nebyli horší, řekl po vyřazení z Ligy mistrů trenér Trpišovský

Jindřich Trpišovský. Jindřich Trpišovský. autor: Milan Kammermayer
Trenér Jindřich Trpišovský nechtěl po zápase hodnotit výroky rozhodčích. Obával se trestu, protože Slavia bude na podzim hrát ještě v Evropské lize.

Kyjev - Trenér slávistických fotbalistů Jindřich Trpišovský po porážce 0:2 v odvetě 3. předkola Ligy mistrů na půdě Dynama Kyjev pochopil, proč soupeř téměř nedostává góly.

Polští rozhodčí v čele s Danielem Stefanským v 38. minutě po sporné situaci neuznali hostujícímu Stanislavu Teclovi vyrovnávací branku a naopak při trefě domácího Arťoma Besedina na 2:0 pustili ofsajd. Trpišovský jinak výkon sudích nechtěl hodnotit.

"Chtěl bych pochválit naše hráče za výkon zhruba od 15. minuty. Za to, jak hráli a jak se prezentovali. Myslím, že jsme odvedli dobrý výkon. Zbytek mi přijde absurdní hodnotit, nemá smysl se vůbec o tom zápase bavit," řekl na tiskové konferenci Trpišovský.

Pražané, kteří v prvním duelu v Edenu remizovali 1:1, podle něj proti favoritovi nezklamali. "Největší pozitivum je, že když se dvojzápas sečte, ani v jednom utkání jsme nebyli horším týmem. V některých fázích jsme doma i venku dominovali. Hráči vypadali výborně běžecky i herně," uvedl Trpišovský.

"Dvojzápas rozhodla efektivita, že soupeř šance proměňoval a my ne. Na druhou stranu po dnešku už chápu, proč Dynamo nedostává góly," dodal s odkazem na situaci v 38. minutě odvety, kdy rozhodčí nejprve uznali Teclův gól, ale po chvíli ho zřejmě kvůli v ofsajdu stojícímu Simonu Delimu odvolali.

Slavii po vyřazení v kvalifikaci Ligy mistrů čeká základní skupina Evropské ligy. "Hrajeme pak Evropskou ligu, takže se k rozhodčímu nemůžu vyjádřit. Už asi chápu ta vyjádření o bodajících vosách," narážel Trpišovský na pondělní výrok kouče Dynama Alexandra Chackeviče. Běloruský trenér si po prvním duelu v Edenu stěžoval na bodnutí od vos a před odvetou uvedl, že jeho tým bude štípat jako otravný hmyz.

Smutek Slavie rozehnal spasitel Hušbauer. Kouč Trpišovský má ale o čem přemýšlet Smutek Slavie rozehnal spasitel Hušbauer. Kouč Trpišovský má ale o čem přemýšlet Prohlédněte zde
reklama