Barca dotáhla v nastavení neuvěřitelnou jízdu! Pařížanům nastřílela šest gólů a postupuje

Aktualizováno 8. 3. 2017 23:22
Něco naprosto neuvěřitelného! Barcelona udělala z formální odvety obrovské drama a po padesáti minutách vedla nad PSG už 3:0. Cavani poté snížil na 1:3 a vše se pro francouzský tým zdálo na dobré cestě. Jenomže Katalánci se ani tehdy nepoložili a v posledních minutách nastříleli tři góly. Na 5:1 zvýšil dvěma zásahy Neymar a v páté minutě nastavení rozhodl o zázračném postupu Sergi Roberto. Po výhře 4:0 nad Benfikou jde do čtvrtfinále také Dortmund.
Andrés Iniesta a Gérard Piqué
Andrés Iniesta a Gérard Piqué | Foto: Reuters

Barcelona/Dortmund - Fotbalisté Barcelony senzačně otočili osmifinále Ligy mistrů s Paris St. Germain, francouzský celek doma deklasovali 6:1 a smazali úvodní debakl 0:4. Katalánci jako první tým v historii soutěže dotáhli čtyřbrankovou ztrátu a slaví rekordní desátý postup do čtvrtfinále za sebou. Šestý gól španělského šampiona vstřelil až v páté minutě nastaveného času střídající Sergi Roberto.

Mezi nejlepší osmičku LM se dostal také Dortmund. Borussia na svém hřišti porazila Benficu Lisabon 4:0 a napravila venkovní prohru 0:1. Hattrickem se blýskl útočník Pierre-Emerick Aubameyang.

Barcelona začala svižně

Barcelona výborně vstoupila do utkání a už ve třetí minutě otevřel skóre po závaru v šestnáctce hlavou Suárez. Uruguayský kanonýr dal v 64. domácím utkání za "Barcu" 65. gól. Domácí sevřeli PSG na jeho polovině, ale dlouho stříleli nepřesně.

Pět minut před pauzou se aktivnější Barcelona přece jen dočkala šťastné druhé branky. Iniesta patičkou vrátil míč do šestnáctky a Kurzawa nepovedeným odkopem zamířil do vlastní sítě.

Ani Cavani domácí hráče nepoložil

Katalánci na začátku druhé půle udeřili potřetí. Rozhodčí Aytekin za souboj Meuniera s Neymarem na radu brankového sudího nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Messi. Pařížský tým se však poté zvedl. Cavani nejprve zblízka napálil tyč a v 62. minutě povedeným volejem snížil.

Domácí v tu chvíli potřebovali k postupu vstřelit další tři góly, což se nezdálo být moc reálné. Barcelona ale především díky Neymarovi předvedla fantastický závěr. Brazilský útočník nejprve v 88. minutě skóroval z přímého kopu a za tři minuty proměnil druhou penaltu v zápase. Hrdinou domácích se pak stal sváteční střelec Roberto, který zužitkoval Neymarův "nadýchaný" centr.

Hattrick Aubameyanga ve stínu Barcy

Skvělý start se povedl také Dortmundu, který už ve čtvrté minutě smazal náskok lisabonského mužstva. Míč z rohu prodloužil Pulisic na Aubameyanga a ten hlavou překonal brankáře Edersona. Přes slibný úvod už první půle další velké šance nenabídla.

Krátce po pauze mohl vyrovnat Cervi, jehož střelu na poslední chvíli zblokoval obránce Piszczek. Poté začal úřadovat Dortmund. V 59. minutě zvýšil obloučkem Pulisic, který si připsal první zásah v LM, a za dvě minuty po další přihrávce za obranu skóroval opět Aubameyang.

Gabonský kanonýr v 85. minutě trefou do odkryté branky dokonal hattrick a zpečetil jasnou výhru německého mužstva. Aubameyang tak dokonale napravil zahozenou penaltu z prvního duelu v Portugalsku. Dortmund si zahraje čtvrtfinále potřetí za posledních deset let.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Paris St. Germain 6:1 (2:0)

Branky: 88. a 90.+1 z pen. Neymar, 3. L. Suárez, 40. vlastní Kurzawa, 50. Messi z pen., 90.+5 Roberto - 62. Cavani. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Häcker (všichni Něm.). ŽK: Piqué, Busquets, Rakitič, Neymar, L. Suárez - Matuidi, Draxler, Verratti. Diváci: 96.290. První zápas: 0:4, postoupila Barcelona.

Barcelona: Ter Stegen - Mascherano, Piqué, Umtiti - Busquets - Rafinha (76. Roberto), Rakitič, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar. Trenér: Enrique.

PSG: Trapp - Kurzawa, Thiago Silva, Marquinhos, Meunier (90.+3 Krychowiak) - Matuidi, Rabiot, Verratti - Draxler (75. Aurier), Cavani, Lucas (55. Di María). Trenér: Emery.

Borussia Dortmund - Benfica Lisabon 4:0 (1:0)

Branky: 4., 61. a 85. Aubameyang, 59. Pulisic. Rozhodčí: Atkinson - Child, Burt (všichni Angl.). ŽK: Castro, Dembélé, Piszczek - Samaris. Diváci: 65.849. První zápas: 0:1, postoupil Dortmund.

Dortmund: Bürki - Piszczek, Papastathopoulos (88. Ginter), Bartra - Durm, Castro, Weigl, Guerreiro, Dembélé (81. Kagawa) - Aubameyang (86. Schürrle), Pulisic. Trenér: Tuchel.

Benfica: Ederson - Nélson Semedo, Luisao, Lindelöf, Eliseu - Salvio (64. Jonas), Samaris (74. Živkovič), Pizzi, André Almeida - Mitroglou, Cervi (82. Jiménez). Trenér: Vitoría.