Barcelona si venku znovu ani neškrtla, v Turíně ji potopil argentinský střelec Dybala

Aktualizováno 11. 4. 2017 23:24
Fotbalisté Barcelony nevstoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů vůbec dobře a prohráli na stadionu Juventusu Turín 0:3. "Staré dámě" vystřílel vítězství dvěma zásahy v prvním poločase Dybala, ve druhé půli navýšil náskok Chiellini. Svěřenci trenéra Luise Enriqueho tak budou muset v odvetě znovu otáčet velmi nepříznivé skóre.
Paulo Dybala nasázel do sítě Barcelony v prvním čtvrtfinále dvě branky.
Paulo Dybala nasázel do sítě Barcelony v prvním čtvrtfinále dvě branky. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín porazili v úvodním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů Barcelonu 3:0 a výrazně se přiblížili k postupu do semifinále. Domácí nakročili za jasnou výhrou dvěma góly Paula Dybaly ze 7. a 22. minuty a třetí trefu přidal v 55. minutě Giorgio Chiellini. Barcelona neuspěla ani ve čtvrtém utkání na stadionu Juventusu. Odveta se hraje 19. dubna na Nou Campu.

Druhý dnešní zápas mezi Dortmundem a Monakem byl přeložen na středu kvůli explozím v blízkosti autobusu domácí Borussie. Více čtěte zde. Utkání mezi Juventusem a Barcelonou jsme sledovali v online přenosu.

Juventus má v hlavě obrat Barcelony

Barcelona v minulém kole předvedla proti PSG historický obrat, když prohru 0:4 napravila domácím triumfem 6:1. Katalánský spolufavorit na celkové vítězství se ale příliš nepoučil a nevyšel mu ani další venkovní duel.

"Úžasný večer. Odehráli jsme skvělé utkání, ale ještě není zdaleka nic hotovo. Stačí si vzpomenout na předchozí zápas Barcelony s PSG," uvedl nejlepší hráč utkání Dybala.

Barcelona sice v první půli držela míč 71 procent času, ale góly dával v odvetě za předloňské finále Juventus, který v červnu 2015 prohrál s Katalánci 1:3. Skóre otevřel v sedmé minutě střelou z otočky k tyči Dybala a připravil španělskému celku nejrychlejší inkasovaný gól sezony.

V 21. minutě mohl srovnat Iniesta, veterán v domácí brance Buffon ho ale vychytal. Na druhé straně se vzápětí z voleje po přihrávce ze strany střelou k tyči prosadil opět Dybala a za 22 minut čtvrtfinálového duelu dal tolik gólů, co za předchozích šest zápasů tohoto ročníku Ligy mistrů.

Chiellini skóroval po dlouhé době

Po přestávce začala Barcelona aktivněji, ale gólové šance měl opět Juventus, spolu s Realem Madrid jediný neporažený tým soutěže. Higuaínovu střelu vyrazil Ter Stegen na roh, po němž se hlavou prosadil stoper Chiellini a dal svůj druhý gól v Lize mistrů a první od října 2009.

Barceloně se nedařilo a po víkendové porážce 0:2 v Málaze podruhé za sebou neskórovala. Nejlepší defenzivu soutěže v podání Juventusu nezlomil ani Suárez, který v 67. minutě nechal vyniknout Buffona. Vzápětí sudí Marciniak neodpískal pro hosty penaltu za ruku, na druhé straně naopak kvůli chybně odmávanému ofsajdu neplatil gól "Staré dámy".

Juventus protáhl sérii bez porážky v domácích zápasech evropských pohárů na 22 utkání. Barcelona naopak prohrála třetí z posledních čtyř venkovních duelů Ligy mistrů.

"Odehráli jsme velmi špatný první poločas. Ve druhém poločase jsme naopak byli dokonce lepším týmem, ale inkasovali jsme potřetí a chybělo nám i štěstí," řekl trenér Barcelony Luis Enrique.

Úvodní čtvrtfinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Juventus Turín - FC Barcelona 3:0 (2:0)

Branky: 7. a 22. Dybala, 55. Chiellini. Rozhodčí: Marciniak - Listkiewicz, Sokolnicki (všichni Pol.). ŽK: Alves, Mandžukič, Khedira, Lemina - L. Suárez, Iniesta, Umtiti. Diváci: 41.092.

Juventus: Buffon - Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro - Pjanič (89. Barzagli), Khedira - Cuadrado (73. Lemina), Dybala (81. Rincón), Mandžukič - Higuaín. Trenér: Allegri.

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Piqué, Umtiti, Mathieu (46. Gomes) - Rakitič, Mascherano, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar. Trenér: Enrique.