reklama

Buffon prohrál i třetí finále Ligy mistrů, ale ničeho nelituje

Gianluigi Buffon si po zápase podal ruku s koučem Realu Zinédinem Zidanem. Gianluigi Buffon si po zápase podal ruku s koučem Realu Zinédinem Zidanem. autor: Reuters
"Je to obrovské zklamání, protože jsme si mysleli, že jsme pro vítězství udělali úplně všechno," prohlásil brankář Juventusu Gianluigi Buffon po prohraném finále Ligy mistrů s Realem Madrid.

Cardiff - Fotbalový brankář Gianluigi Buffon z Juventusu prohrál i třetí finále Ligy mistrů. Po sobotní porážce 1:4 s obhájcem trofeje Realem Madrid tak vzhledem k tomu, že mu je už 39 let, přišel o možná poslední naději na triumf v prestižní soutěži.

Alfons XIII. se nemýlil, Real je skutečně královským klubem. Tak si podmanil fotbalovou Evropu Alfons XIII. se nemýlil, Real je skutečně královským klubem. Tak si podmanil fotbalovou Evropu Prohlédněte zde

"Je to obrovské zklamání, protože jsme si mysleli, že jsme pro vítězství udělali úplně všechno," prohlásil Buffon. "Měli jsme dobrou první půli a dostali jsme Real do potíží. Ale nepohlídali jsme si zadní vrátka a soupeř toho využil," posteskl si italský reprezentant.

Buffon utrpěl třetí porážku ve finále Ligy mistrů. V roce 2003 byl u prohry s AC Milán, zatímco před dvěma lety podlehla "Stará dáma" fotbalistům Barcelony. "K vítězství bychom museli být silnější než všichni soupeři. Real se po přestávce zlepšil a ukázal sílu. Vyhrál zaslouženě." prohlásil.

Podle Buffona, který je v Juventusu od roku 2001 a získal s ním osm mistrovských titulů, nejspíš došly turínskému celku po náročné první půli síly. "Možná jsme moc běhali a nevyužili jsme všechny možnosti. Je vidět, že Real má s podobnými zápasy mnohem větší zkušenosti. Ale ničeho nelituju, chybělo nám štěstí," dodal.

reklama