reklama

Chyba za chybou. Polští rozhodčí Slavii poškodili, uznává bývalý mezinárodní sudí

Vladimír Coufal Vladimír Coufal autor: ČTK
Ivan Grégr odřídil 61 mezistátních utkání i zápasy evropských pohárů. Rozhodčí nechce hanět, nicméně po zápase Slavie s Kyjevem dal sešívaným za pravdu.

Praha - Slavia vypadla ve třetím předkole Ligy mistrů poté, co v odvetě prohrála na hřišti Dynama Kyjev 0:2. Český tým se přitom cítil být v zápase poškozený výroky polských arbitrů, kteří několikrát rozhodli v jeho neprospěch.

Zápas řídil jako hlavní rozhodčí jednačtyřicetiletý Daniel Stefaňski s kolegy na lajnách Marcinem Boniekem a Dawidem Golisem. Zápas měli pod kontrolou do závěru prvního poločasu, pak ale přišla série sporných rozhodnutí.

Gól Slavie měl platit

Ve 37. minutě vstřelil gól na 1:1 Stanislav Tecl. Po delším váhání ho ale trojice rozhodčích odvolala kvůli ofsajdu. "Nechci být proti rozhodčímu, ale tentokrát se nejspíš mýlili. Tecl v okamžiku přihrávky v ofsajdu nebyl. Jeho dva spoluhráči ano, ale hru nijak neovlivnili," sdělil Aktuálně.cz bývalý mezinárodní sudí Ivan Grégr. "Asistent neměl zvedat praporek," dodává.

V ofsajdu byl útočící hráč Slavie Deli, který se dostal do kontaktu s bránícím hráčem. "Myslím si, že tohle hru neovlivnilo," přiblížil Grégr svůj pohled.

Slávisté se z vyrovnávací branky nějakou dobu radovali, než rozhodčí své rozhodnutí upravil a odmával ofsajd. "Není to standardní. Rozhodčí by měl situaci řešit hned. Možná je to tím, že na mistrovství světa rozhodčí čekali na pokyny od videa a prý měli pokyny, aby nepospíchali se signalizací. Možná je to tím, nevím," okomentoval dlouhé zdržení. "Rozhodně to ale nepůsobí dobře, vypadá to nedůvěryhodně."

Sudí přehlédli penaltu i jasný ofsajd

V závěru poločasu navíc podle Grégra měli slávisté kopat penaltu. Jeden z hráčů Kyjeva hrál ve vlastním vápně rukou daleko od těla, čehož si všimly i televizní kamery. Ukrajinská režie ovšem příliš mnoho opakování nenabídla.

"V tomto případě byla ruka jasně třicet až čtyřicet centimetrů od těla a měla nepřirozený pohyb. Nevím, jestli to sudí viděl, ale měla to být penalta, alespoň podle televizních záběrů. I kdyby to bylo nekontrolovaně, tak podle pravidel to měla být penalta," upozorňuje bývalý mezinárodní sudí.

Třetí sporná situace nastala ve druhém poločase. V 74. minutě se za obranu dostal Besjedin a zvýšil na 2:0 pro Dynamo Kyjev. Jenže v tomto případě se jednalo o jasný ofsajd.

Češi se na sítích pustili do polských sudí. Emoce neudržel ani Tvrdík, pak své tweety smazal Češi se na sítích pustili do polských sudí. Emoce neudržel ani Tvrdík, pak své tweety smazal Prohlédněte zde

Pochopení pro tak závažnou chybu nemá ani Ivan Grégr. "Bohužel to byla chyba asistenta. Situaci měl jasně před sebou a minimálně o půl metru byl útočící hráč v ofsajdu. Jednoznačně měl zvednout praporek," říká.

"Rozhodčí navíc nebyl v dobrém výchozím postavení, byl krok až dva za hrou. To se někdy v té rychlosti stane, ale pomezního to neomlouvá," popisuje podrobnosti Grégr. "V podstatě je to dvojitá chyba - špatné poziční postavení a špatné rozhodnutí."

Z Grégrových slov tedy vyplývá, že pokud Slavia podá proti výkonu sudích v odvetě protest, má docela slušnou šanci na úspěch. Výsledek dvojzápasu už tím ale samozřejmě nezvrátí.

Ani v jednom zápase s Kyjevem jsme nebyli horší, řekl po vyřazení z Ligy mistrů trenér Trpišovský Ani v jednom zápase s Kyjevem jsme nebyli horší, řekl po vyřazení z Ligy mistrů trenér Trpišovský Čtěte zde
reklama