reklama

Carvajalovi hrozí dodatečný trest za úmyslnou žlutou kartu

Daniel Carvajal Daniel Carvajal autor: Reuters
Fotbalistům Realu Madrid možná bude v osmifinále Ligy mistrů chybět obránce Dani Carvajal. Podle UEFA mu totiž hrozí dodatečný dvouzápasový trest za to, že si nechal v úterním utkání základní skupiny s APOEL Nikósie dát v 90. minutě úmyslně žlutou kartu.

Nyon (Švýcarsko) - Pro Carvajala šlo o třetí napomínání v soutěži a automaticky tak přijde o poslední zápas proti Tottenhamu, ve kterém však ani jednomu ze soupeřů o nic nepůjde. Anglický celek už má jisté první místo a Realu vynesla postup z druhé příčky úterní výhra 6:0 na Kypru.

Pokud by disciplinární komise UEFA došla k závěru, že si Carvajal nechal skutečně dát kartu úmyslně, dostal by pětadvacetiletý španělský reprezentant dvouzápasový trest. Přišel by tak o obě utkání osmifinále, které je na programu na přelomu února a března.

Real nemá s podobným proviněním problémy poprvé. V ročníku 2010/11 byl potrestán jeho tehdejší trenér José Mourinho za to, že nabádal Sergia Ramose a Xabiho Alonsa, aby se v předposledním utkání s Ajaxem nechali vyloučit. Hráči, kouč i klub navíc dostali pokuty.

reklama