reklama

Ronaldova červená rozdělila fotbalový svět. Hanba, chtějí ho zničit, zuří jeho sestra

Cristiano Ronaldo. Cristiano Ronaldo. autor: Reuters
Přísná, nebo ne? Cristiano Ronaldo skončil svou premiéru v dresu Juventusu v Lize mistrů v slzách, Pavel Nedvěd se dobýval za rozhodčími.

Valencie - Třiatřicetiletého Portugalce vyloučil německý sudí Felix Brych za souboj se stoperem Valencie Jeisonem Murillem, po kterém se Ronaldo dotkl Kolumbijcovy hlavy a dost možná ho lehce zatahal za vlasy. Což stačilo německému sudímu k vytažení červené karty.

Brych přitom situaci dobře neviděl, ale dostal signál od brankového rozhodčího Marka Fritze. Společnost Sky Sport Italia analyzovala videozáznam a při odezírání z úst vyšlo najevo, že Fritz nahlásil Brychovi, že došlo k tahání za vlasy.

Hlavní sudí se svého asistenta hned dvakrát zeptal, zda to bylo na vyloučení, a ten mu pokaždé odpověděl kladně. Ronaldo následně viděl červenou kartu, divoce gestikuloval, svalil se na zem a ze hřiště nakonec odešel v slzách. V tunelu si opřel hlavu o zeď a utěšovat ho musel i viceprezident klubu Pavel Nedvěd.

Nicméně na stranu rozhodčích se přiklonila mírná většina fanoušků, kteří hlasovali v anketě španělského serveru Marca.com. Podle nich bylo Ronaldovo vyloučení oprávněné.

Na druhou stranu nejhlasitější kritika zazněla od Ronaldovy sestry Katii Aveiro, která se do sudích ostře pustila v diskusi na sociálních sítích. "Je to fotbalová hanba. Až příliš vysoká cena za slzy. Chtějí zničit mého bratra, ale Bůh nikdy nespí," zlobila se.

Čertil se i Pavel Nedvěd. Viceprezident turínského klubu při odchodu ze hřiště Ronalda utěšoval, o poločase se pak prý pokusil s dalšími dvěma řediteli Juventusu konfrontovat rozhodčí v čele s Brychem. Ti však rychle zamířili do šaten.

Kvůli trestu nyní Ronaldo může chybět až ve třech zápasech. Reálnější je však trest na jedno či dvě střetnutí. Portugalské hvězdě proto reálně hrozí, že přijde o duel na Old Trafford proti svému bývalému klubu Manchester United, který se hraje ve třetím kole základních skupin.

reklama