reklama

Conte: Slavia je velice silná. Je nám jasné, že proti ní budeme trpět

Antonio Conte, trenér Interu Milán, na úterní tiskové konferenci v Edenu. Antonio Conte, trenér Interu Milán, na úterní tiskové konferenci v Edenu. autor: Milan Kammermayer
Trenér Antonio Conte je přesvědčen, že fotbalisté Interu Milán jsou mnohem dál a silnější než v září při úvodním zápase skupiny Ligy mistrů se Slavií, s níž na San Siru v nastavení zachránili remízu 1:1.

Před středeční odvetou v Praze postrádá několik zraněných hráčů, těžkou hlavu z toho ale nemá.

"První zápas se Slavií jsme nehráli dobře. Ale myslím, že jsme se od té doby hodně zlepšili. Jsme už lepší tým, než když jsme hráli ten první zápas," řekl na tiskové konferenci v Edenu Conte, který převzal Inter před sezonou.

Slavia v televizi

Středeční program začne již v 18.30 hodin na O2 TV Fotbal, kdy se studio bude věnovat zápasům hraných od 18.55. Moderátor Petr Svěcený přivítá jako hosty Martina Jiránka a Daniela Pudila. Od 20.00 startuje na O2 TV Sport speciální program před hlavním zápasem Slavia Praha - Inter Milán. Vedle studia bude druhé stanoviště přímo na stadionu v Edenu, v němž Libor Bouček rozebere aktuální dění s celou řadou zajímavých hostů. Dorazí například tenistka Petra Kvitová.

Kromě zápasu sešívaných stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal nabídnou všechna utkání z Ligy mistrů v přímých přenosech.

"Jsme daleko kompaktnější, je vidět, že stále rosteme. Měli jsme daleko víc času na trénink, na práci, abychom dobře pochopili, jaký typ fotbalu chceme hrát. Myslím, že jsme velmi dobře připraveni, jsem v klidu," dodal bývalý kouč Chelsea, Juventusu Turín či italské reprezentace.

Jeho svěřenci jsou po čtyřech kolech ve skupině třetí s dvoubodovým náskokem na Slavii. V Edenu potřebují zvítězit, aby mohli dál reálně pomýšlet na postup.

"Je před námi velký zápas. Hrajeme o velkou šanci a budeme se snažit vyhrát. Stejně jako Slavia, protože když vyhraje zbylé dva zápasy, může ještě postoupit. Je to hodně otevřené, ať vyhraje ten lepší. Chceme postoupit, protože takovéhle zápasy na naší cestě potřebujeme, abychom dál rostli," uvedl Conte.

"Slavia hraje trošku jinak, než jsme zvyklí. Jsou takoví fyzičtější, hodně běhají. To jsme viděli v prvním zápase, který byl velice těžký. Slavia nejspíš vyhraje českou ligu, je velice silná. Je nám jasné, že budeme v zápase hodně trpět. Je důležité hlavně podat dobrý výkon, protože výsledek z 95 nebo 98 procent vychází z výkonu," podotkl Conte.

Součkův start proti Interu stále v ohrožení. A Kolář odstoupil z tréninku Součkův start proti Interu stále v ohrožení. A Kolář odstoupil z tréninku Čtěte zde

Schází mu několik zraněných hráčů, naposledy se mezi absentující přidal záložník Nicoló Barella.

"Není třeba bít na poplach, když máme nějaké problémy. Umíme na to reagovat, určitě nebudeme měnit nějak zásadně naši hru. Všichni z kádru s námi trénují, takže mají zažité, jak hrajeme. Já ty hráče chtěl, takže jim plně věřím," dodal Conte.

reklama