reklama

Dělali jsme více chyb než obvykle. Cítím po postupu obrovskou úlevu, přiznal Šilhavý

Jaroslav Šilhavý Jaroslav Šilhavý autor: Milan Kammermayer
Jaroslav Šilhavý si mohl po zápase v Borisově zhluboka vydechnout. Jeho svěřenci v sešívaných dresech sice podlehli BATE na jeho hřišti 1:2, ale díky domácímu vítězství 1:0 slaví postup do čtvrtého předkola Ligy mistrů. "Myslím, že všichni slávisti se dneska musí radovat. Že máme dál šanci dostat se do Ligy mistrů," uvedl kouč Slavie.

Borisov - Trenér Jaroslav Šilhavý připustil, že se mu hodně ulevilo poté, co s fotbalisty Slavie vydřel ve 3. předkole Ligy mistrů postup přes Borisov a zajistil si s nimi podzim v evropských pohárech, čímž splnil jeden z předsezonních cílů vedení. Pražané přes běloruského šampiona přešli po domácí výhře 1:0 a dnešní porážce 1:2 díky gólu vstřelenému venku.

Slavia postoupila navzdory porážce. V Bělorusku se ale strachovala až do samého závěru Slavia postoupila navzdory porážce. V Bělorusku se ale strachovala až do samého závěru Čtěte zde

"Byly to nervy, byl to pro nás obrovsky důležitý zápas. Je to obrovská úleva a radost. V závěru jsme se snažili ubránit výsledek, do samého konce soupeř nakopával balony, tam se může stát cokoliv, někdo může uklouznout, něco se tam odrazit," řekl novinářům Šilhavý.

Slavia má jistotu minimálně skupiny Evropské ligy a hlavní fázi některého z pohárů si zahraje poprvé od roku 2009. "Myslím, že všichni slávisti se dneska musí radovat. Že máme dál šanci dostat se do Ligy mistrů, a když ne do skupiny Ligy mistrů, tak už máme jistou skupinu Evropské ligy. Je to úžasné a doufám, že to bude teď jen stoupat," uvedl kouč.

Slavia v Borisově dvakrát inkasovala na začátku poločasu a až do poslední chvíle se musela bránit domácímu tlaku. O jejím postupu rozhodl gól, který dal v závěru prvního dějství Milan Škoda.

"Soupeři jsme zbytečně nabízeli rychlé góly v prvním i druhém poločase, to nás stálo tu nervozitu. Dali jsme gól do poločasu a hned vzápětí jsme dostali druhý. To je nekoncentrovanost, to si musíme ještě s hráči vyříkat. Opět jsme soupeři nabili a chyběl mu jeden gól, aby postoupil," uvedl Šilhavý.

Hrozivý debakl. Plzeň doma vyhořela proti Bukurešti a v boji o Ligu mistrů skončila Hrozivý debakl. Plzeň doma vyhořela proti Bukurešti a v boji o Ligu mistrů skončila Čtěte zde

Na mužstvu se podle něj podepsala nezkušenost. "Myslím, že ty zkušenosti, které má BATE v pohárech, my teprve musíme sbírat. Dneska jsme dělali více chyb než obvykle. Jsme rádi, že jsme přes tak silného soupeře přešli. Věřím, že si tyhle dnešní zkušenosti uchováme do 4. předkola a budou nám v něm hodně platné," prohlásil Šilhavý.

Podobný scénář jako dnes už zažil v roce 2012, kdy s Libercem přešel v kvalifikaci Ligy mistrů přes Karagandu rovněž po domácí výhře 1:0 a remíze 1:1 v prodloužení odvety. "Vzpomněl jsem si na to, David Bičík tam předvedl zázračné zákroky. Věřil jsem, že to zvládneme i dnes, a zvládli jsme to," dodal Šilhavý.

reklama