Drsná lekce. Real nasázel Plzni čtyři góly do půle, pak polevil a přidal už jen jeden

7. 11. 2018 23:08
Fotbalisté Plzně v Lize mistrů i podruhé podlehli favorizovanému Realu Madrid. Svěřenci Pavla Vrby po minulé venkovní porážce 1:2 dnes doma s obhájcem trofeje utrpěli debakl 0:5.
Karim Benzema a Aleš Čermák v zápase LM Plzeň - Real Madrid
Karim Benzema a Aleš Čermák v zápase LM Plzeň - Real Madrid | Foto: Milan Kammermayer

Během dvaceti minut prvního poločasu se dvakrát trefil Karim Benzema a jednou Casemiro s Garethem Balem. Po změně stran uzavřel skóre Toni Kroos. Čeští šampioni vyrovnali svoji nejtěžší porážku v LM, stejným výsledkem venku prohráli s Bayernem Mnichov (2013) a v říjnu s AS Řím.

Plzeň ve skupině G zůstala i po čtvrtém kole poslední s jedním bodem a definitivně ztratila šanci na postup do osmifinále, protože AS Řím zvítězil na hřišti CSKA Moskva 2:1 a má stejně jako Real devět bodů. Ruský tým, který v příštím utkání elitní soutěže 27. listopadu přivítá Viktorii, má čtyři body.

Plzeň nastoupila i s útočníkem Chorým, který při svém debutu v elitní soutěži nahradil zraněného Krmenčíka. Hvězdný záložník Modrič překvapivě chyběl v základní sestavě Realu, v brance hostů byl Courtois místo Navase.

Viktoria začala aktivně a v osmé minutě málem otevřela skóre. Hrošovský nacentroval do šestnáctky a Nacho nepovedeným odkopem napálil břevno vlastní branky.

Španělský favorit se pomalu dostával do tempa a ve 20. minutě poprvé udeřil. Benzema se elegantně zbavil Procházky i Řezníka a po zemi prostřelil Hrušku mezi nohama. Už za tři minuty po Kroosově rohu zvýšil hlavou nepokrytý Casemiro.

Plzeň několik náznaků nedotáhla a hosté na konci poločasu potrestali chyby soupeře dalšími dvěma góly. Ve 37. minutě volný Benzema přesně hlavičkoval po přistrčení od Balea a za tři minuty si madridští útočníci role vyměnili a velšský reprezentant se trefil pohotovou střelou.

Domácí začali i druhou půli slibně. Kopic se dvakrát dostal do zakončení, ale v obou případech ho vychytal Courtois. Jeho branku po hodině hry minul Hrošovský a nenavázal na svůj gól z Madridu.

Naopak vítězové posledních tří ročníků LM byli i v 67. minutě chladnokrevní. Střídající Vinícius po rychlém brejku předložil míč Kroosovi a ten přehodil Hrušku, který se za míčem opět jen bezmocně ohlédl.

Plzeňští v závěru měli i štěstí, protože Bale nejprve skóroval z ofsajdu a poté napálil břevno. Západočeši tak v pohárech přišli o sérii bez porážky, která se zastavila na sedmi zápasech. Vyprodaná Doosan Arena přesto domácí fotbalisty ocenila potleskem.

Utkání 4. kola skupiny G fotbalové Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - Real Madrid 0:5 (0:4)

Branky: 20. a 37. Benzema, 23. Casemiro, 40. Bale, 67. Kroos. Rozhodčí: Aytekin - Beitinger, Foltyn - Siebert, Stegemann (všichni Něm.). ŽK: Nacho (Real). Diváci: 11.483 (vyprodáno).

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Procházka, Hrošovský - Havel (38. Petržela), Čermák (61. Hořava), Kopic - Chorý (80. Řezníček). Trenér: Vrba.

Real: Courtois - Odriozola, Ramos (59. Sánchez), Nacho, Reguilón - Kroos (83. Isco), Casemiro, Ceballos - Vázquez, Benzema (62. Vinícius), Bale. Trenér: Solari.