reklama

Fanoušek Liverpoolu je čtyři měsíce od napadení ve vážném stavu, útočník dostal 2,5 roku vězení

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Incident se stal před semifinále Ligy mistrů v Liverpoolu. Skupina Italů napadla irského fanouška, ten byl dlouho v umělém spánku a jeho stav je vážný.

Preston - Devětadvacetiletý fanoušek AS Řím byl odsouzen na dva a půl roku do vězení za podíl na násilnostech před dubnovým semifinále fotbalové Ligy mistrů v Liverpoolu. Skupina Italů na ulici napadla příznivce anglického klubu a jednomu z nich způsobila vážné zranění hlavy. Třiapadesátiletý Ir už sice není v umělém spánku, ale jeho stav je stále vážný.

Římský fanoušek Daniele Sciusco se přiznal, že se do pouliční rvačky zapojil. Podle soudce byl na záběrech vidět blízko incidentu, po němž zůstal liverpoolský příznivec Sean Cox ležet na ulici. Na jeho vážném zranění se přímo nepodílel. Další obviněný, jednadvacetiletý Filippo Lombardi, vinu odmítl a stane před soudem koncem roku.

Pouliční bitku v Liverpoolu vyvolalo několik desítek příznivců italského týmu, kteří napadli domácí fanoušky opasky. Na televizních záběrech byl vidět i fanoušek s kladivem v ruce. Zadrženo bylo sedm osob za napadení, obtěžování, držení útočných zbraní a poškozování cizí věci.

reklama