Ferencváros po Slavii trápí také švýcarský Bern, Celtic po Jablonci porazil i Alkmaar

18. 8. 2021 22:52
Fotbalisté Ferencvárose, kteří v třetím předkole Ligy mistrů vyřadili pražskou Slavii, prohráli v úvodním zápase duelu s Young Boys Bern 2:3. Celtic Glasgow, který se v Evropské lize postaral o vyřazení Jablonce, zahájil poslední předkolo vítězstvím nad Alkmaarem 2:0.
Soccer Football - Champions League - Group G - Dynamo Kyiv v Ferencvaros - NSC Olympiyskiy, Kyiv, Ukraine - December 8, 2020 Ferencvaros' Tokmac Nguen in action REUTERS/V | Foto: Reuters

Maďarský mistr Ferencváros se sice proti Bernu dostal do vedení ve 14. minutě, na trefu Francka Boliho však dokázal o hned dvě minuty později reagovat Meschack Elia.

Hosté přesto měli dál utkání dobře rozehrané a v 25. minutě mohli jít znovu do vedení. Po zákroku Heftiho na Botku nařídil rozhodčí Collum pokutový kop a švýcarskému obránci udělil červenou kartu. Uzuni však z penalty trefil jen tyč a dorážka Laidouniho už po konzultaci s videorozhodčím uznána nebyla.

Oslabený švýcarský tým zůstal nicméně i v deseti nebezpečný a ještě do přestávky se prosadil Sierro. V 65. minutě navíc zvýšil náskok po individuálním průniku a technické střele Garcia. Osm minut před koncem snížil opět Boli.

Výhodu jednogólového náskoku bude mít do druhého zápasu i Benfica, která předčila PSV Eindhoven 2:1. Díky brankám Silvy a Weigela vedla po první půli již o dva góly, těsnou ztrátu do odvety však hostům zařídil po přestávce Gakpo.

Jako jediné udrželo čisté konto Malmö, které po brankách Birmančeviče a Bergeta vyhrálo 2:0 nad Razgradem. Odvety se uskuteční příští týden.

Celtic doma vyhrál popáté v řadě

Celtic porazil v úvodním utkání čtvrtého předkola Evropské ligy Alkmaar 2:0. Odveta v Nizozemsku skotský celek, který si v předchozí fázi soutěže poradil s Jabloncem, čeká příští týden.

Domácí se dostali do vedení ve 12. minutě díky trefě Kjoga Furuhašiho, který vstřelil už svůj šestý gól z posledních pěti zápasů. Náskok navýšil po hodině hry James Forrest. Celtic tak na svém hřišti vyhrál pátý soutěžní zápas za sebou a přiblížil se postupu do základní skupiny.

Program úvodních předkol o Evropskou ligu pokračuje ve čtvrtek, kdy se odehraje dalších osm zápasů. Mezi nimi bude i duel pražské Slavie s Legií Varšava.

Úvodní utkání 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Young Boys Bern - Ferencváros Budapešť 3:2 (2:1)

Branky: 16. Elia, 40. Sierro, 65. Garcia - 14. a 82. Boli. ČK: 25. Hefti (Bern).

Malmö - Ludogorec Razgrad 2:0 (1:0)

Branky: 26. Birmančevič, 61. Berget.