APOEL předvedl nevídaný závěr, třemi góly v nastaveném čase rozhodli Kypřané o svém postupu

Aktualizováno 2. 8. 2016 23:11
Fotbalisté kyperského APOEL Nikósie vyřadili norský Rosenborg Trondheim zásluhou tří branek v nastaveném čase. A po výhře 3:0 si Kypřané zahrají o postup do základní části Ligy mistrů. Postupuje také chorvatské Dinamo Záhřeb.
Fotbalisté APOELU Nikósie.
Fotbalisté APOELU Nikósie. | Foto: Aktuálně.cz

Nikósie - Fotbalisté Rosenborgu Trondheim drželi v odvetě 3. předkola Ligy mistrů na Kypru ještě v 90. minutě bezbrankovou remízu, která by jim po domácí výhře 2:1 zajistila postup, nakonec ale s APOEL Nikósie prohráli 0:3 a v soutěži skončili.

V první minutě nastaveného času posunul APOEL do závěrečného předkola Janniotas. Norský celek se následně vrhl do útoku, ale místo vyrovnání ještě dvakrát inkasoval. V 96. minutě se prosadil střídající Vander a po dalších třech minutách završil skóre De Vincenti.

Bulhary poslal dál Wanderson

Mnohem jednoznačněji postoupilo Dinamo Záhřeb, které po domácím vítězství 2:0 zdolalo Dinamo Tbilisi i v gruzínské odvetě 1:0. Naopak i druhý zápas mezi CZ Bělehrad a Ludogorcem Razgrad skončil po základní hrací době remízou 2:2, v prodloužení však opora hostů Wanderson dovršil hattrick a bulharský mistr postoupil po výhře 4:2.

Skončil zato běloruský Borisov, který se před rokem probojoval až do základní části a zahrál si i proti Barceloně. Tentokrát nestačil na irské šampiony z Dundalku a po prohře 0:3 bude usilovat jen o Evropskou ligu.

Odvetná utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

APOEL Nikósie - Rosenborg Trondheim 3:0 (0:0)

Branky: 90.+1 Janniotas, 90.+6 Vander, 90.+9 De Vincenti. První zápas 1:2, postoupil APOEL.

Dinamo Tbilisi - Dinamo Záhřeb 0:1 (0:1)

Branka: 8. Rog. První zápas 0:2, postoupilo Dinamo Záhřeb.

CZ Bělehrad - Ludogorec Razgrad 2:4 po prodl. (2:2, 1:2)

Branky: 17. Donald, 62. Ibáňez - 40., 92. a 97. Wanderson, 23. Cafú. ČK: 45.+3 Kanga - 44. Plastun. První zápas 2:2, postoupil Razgrad.

Dundalk (Ir.) - BATE Borisov 3:0 (1:0)

Branky: 44. a 59. McMillan, 90. Benson. První zápas 0:1, postoupil Dundalk.