Sestřih Ligy mistrů: Fotbalisté Realu v úvodním semifinále remizovali s Chelsea 1:1

27. 4. 2021 23:06
Fotbalisté Realu Madrid remizovali na svém hřišti v úvodním semifinále Ligy mistrů s Chelsea 1:1. Na úvodní gól hostujícího Christiana Pulisice ze 14. minuty zareagoval ještě v první půlhodině pohotově zakončující Karim Benzema. Odveta v Londýně se bude hrát příští týden ve středu.

Španělský velkoklub při prvním vzájemném zápase s "Blues" v Lize mistrů nevyhrál doma poprvé po čtyřech zápasech, naopak hostující svěřenci trenéra Thomase Tuchela drží včetně své ligy venkovní sérii 11 zápasů bez porážky.

"Začali jsme velmi dobře, kurážně a kvalitně. Zasloužili jsme si první půli vyhrát, protože jsme měli hodně šancí. Bohužel ale soupeř vyrovnal ze standardní situace a takřka z ničeho, protože jsme mu jinak nic nepovolili. Ve druhé části jsme se pak snažili být v klidu a sebejistí. Bylo to už ale hodně taktické a začali jsme být trochu unavení. Musíme se proto smířit s výsledkem 1:1," řekl pro BBC Tuchel, který jako kouč zatím se španělskými týmy ani jednou neprohrál (3 výhry a 4 remízy).

"Bílý balet" ovládl prestižní soutěž čtyřikrát za posledních sedm let, nyní však do boje o další účast ve finále nevstoupil vůbec dobře. Už v 10. minutě se dostal do obrovské šance hostující Werner a brankář Courtois musel proti němu vytáhnout skvělý zákrok.

Londýnský celek byl nadále aktivnější a o chvíli později se dočkal vedoucího gólu. Po přihrávce Rüdigera si zaběhl za obranu Pulisic, obešel i Courtoise a otevřel skóre. Dvaadvacetiletý rodák z Hershey se tak stal prvním Američanem, který skóroval v semifinále Ligy mistrů a zároveň je s pěti góly nejúspěšnějším střelcem své země v prestižní soutěži. Real navíc inkasoval poprvé po čtyřech soutěžních zápasech.

Teprve pak domácí svěřenci trenéra Zinédinea Zidanea zvýšili tempo a ve 23. minutě byl blízko vyrovnání Benzema, jeho střela však orazítkovala jen pravou tyč. Francouzský útočník nicméně nepolevil a krátce před půl hodinou hry přeci jen srovnal. Po rohovém kopu nakrátko a centru z pravé strany se skvěle zorientoval v pokutovém území a po tvrdém voleji zaznamenal svou již 71. branku v Lize mistrů. Dotáhl se tak na čtvrtého nejlepšího střelce soutěže a svého předchůdce v Realu Raúla Gonzáleze.

"Byl to od něj hezký gól, je to fakt dobrý útočník. Musíme si na něj dát v odvetě velký pozor, ale myslím, že i my se zlepšujeme a jdeme nahoru," uvedl obránce Chelsea Cesar Azpilicueta.

Madridský tým se po přestávce pustil do dobývání obrany Chelsea, ale proti zhuštěnému bloku se prosazoval jen těžko. Zároveň si musel dávat pozor na rychlé protiútoky soupeře. Na méně atraktivnější druhé části nic nezměnil ani Eden Hazard, jenž se vrací po zranění a v dresu Realu nastoupil na posledních 24 minut.

Když pak střelu Kroose tečovali obránci mimo a Varane z následného rohového kopu netrefil ideálně hlavou míč, odvezli si "Blues" do odvety nadějnou remízu 1:1. "Mohlo to být z naší strany lepší i horší. Do odvety jdeme s tím, že ji prostě chceme vyhrát," prohlásil záložník Hazard.

Real Madrid - Chelsea 1:1 (1:1)

Branky: 29. Benzema - 14. Pulisic. Rozhodčí: Makkelie - Steegstra, De Vries - Blom (video, všichni Niz.). ŽK: Vinícius Júnior, Kroos, Marcelo, Varane, Odriozola - Pulisic. Bez diváků.

Real: Courtois - Militao, Varane, Nacho - Carvajal (77. Odriozola), Modrič, Casemiro, Kroos, Marcelo (77. Asensio) - Benzema (90.+2 Rodrygo), Vinícius Júnior (66. Hazard). Trenér: Zidane.

Chelsea: E. Mendy - Christensen, Thiago Silva, Rüdiger - Azplicueta (66. James), Kanté, Jorginho, Chilwell - Pulisic (66. Ziyech), Werner (66. Havertz), Mount. Trenér: Tuchel.