Slovan Bratislava v Irsku prohrál, ale v LM jde dál, nastoupil i Zmrhal

Soccer Football - Europa League - Group K - Slovan Bratislava v S.C. Braga- Tehelne Pole Stadium, Bratislava, Slovakia - December 12, 2019  Slovan Bratislava's Moha celeb Soccer Football - Europa League - Group K - Slovan Bratislava v S.C. Braga- Tehelne Pole Stadium, Bratislava, Slovakia - December 12, 2019 Slovan Bratislava's Moha celeb autor: Reuters
Fotbalisté Slovanu Bratislava postoupili i přes prohru 1:2 na hřišti Shamrocku Rovers do druhého předkola Ligy mistrů. V úvodním utkání totiž zvítězili 2:0. V odvetě prohrávali stejným rozdílem, v 73. minutě ale vstřelil rozdílový gól Vladimír Weiss.

V dresu slovenského týmu odehrál celý zápas český obránce Jurij Medveděv, na posledních sedm minut nastoupil i Jaromír Zmrhal.

Bratislavský klub nezačal důležitý duel dobře a už po čtvrthodině hry inkasoval po proměněné penaltě Grahama Burkea. Domácí navíc ve druhé půli vstřelili druhou branku zásluhou Richarda Towella.

Sedmnáct minut před koncem se však prosadil Weiss a napravil tak zaváhání z prvního zápasu, kdy neproměnil v nastaveném čase druhé půle pokutový kop. Jeho gól posunul slovenský tým do další fáze, kde Slovan narazí na Young Boys Bern.

Kvůli zrušenému pravidlu o gólech na hřišti soupeře se prodlužoval duel mezi bosenskou Banja Lukou a rumunskou Kluží. Domácí Banja Luka vyhrála v odvetě 2:0 a smazala porážku 1:3 z prvního duelu, vzhledem k nově zavedenému pravidlu UEFA tak dospěl zápas do prodloužení. Postup Kluži vystřelil ve 118. minutě Alexandru Chipciu. Rumunský tým potká v příštím kole gibraltarský Lincoln.

Malmö remizovalo na hřišti FC Riga 1:1 a postup si zajistilo díky vítězství 1:0 z úvodního zápasu. Švédský tým pod vedením trenéra Jona Dahla Tomassona se dostal do vedení ve 33. minutě zásluhou chorvatského útočníka Antonia-Mirka Čolaka. Ten se prosadil i v prvním vzájemném střetnutí.

Riga sice ve druhé části vyrovnala díky dalšímu Chorvatovi Ivanu Paurevičovi, duel však už otočit nedokázala. Malmö narazí v další fázi na HJK Helsinky, které po úvodním triumfu nad Podgoricou (3:1) uspěly i ve venkovní odvetě 4:0.

Doba fotbalové "házené" ještě neskončila, říká Hašek. Na hře Italů si pochutnal Doba fotbalové "házené" ještě neskončila, říká Hašek. Na hře Italů si pochutnal Čtěte zde

Nezaváhal znovu ani Ferencváros Budapešť, který díky hattricku Myrta Uzuniho zvítězil v kosovské Prištině 3:1 a vyzve v dalším předkole Žalgiris Vilnius. Ten sice na hřišti severoirského Linfieldu dohrával po dvou vyloučeních jen v devíti hráčích, přesto vybojoval výhru 2:1.

Odvetné zápasy 1. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Borac Banja Luka (Bos.) - Kluž 2:1 po prodl. (2:0, 0:0), první zápas 1:3, postupuje Kluž; Budučnost Podgorica - HJK Helsinky 0:4 (0:3), první zápas 1:3, postupuje HJK Helsinky; Linfield (Sev. Ir.) - Žalgiris Vilnius 1:2 (0:2), první zápas 1:3, postupuje Žalgiris Vilnius; Shamrock Rovers (Ir.) - Slovan Bratislava 2:1 (1:0), první zápas 0:2, postupuje Slovan Bratislava.