Fotbalistky Slavie na úvod LM venku zvítězily, sparťanky prohrály

Aktualizováno 11. 9. 2019 23:17

Fotbalistky Slavie výborně zvládly vstup do nového ročníku Ligy mistryň a v úvodním zápase 1. kola ve Skotsku porazily Hibernian 4:1 především díky hattricku Terezy Kožárové. Úřadující české šampionky ze Sparty naopak na Islandu neudržely vedení a podlehly Breidabliku 2:3. Slávistky čeká odveta ve středu 25. září, sparťanky doma hrají o den později.

Slavia v Edinburghu nezačala dobře a už ve třetí minutě inkasovala gól od Hunterové. Hostující tým ale ještě do přestávky skóre otočil, když se mezi 36. a 42. minutou dvakrát trefila Kožárová a jednou Jarchovská. Hráčky Hibernianu už se na odpověď nezmohly, navíc čtvrt hodiny před koncem útočnice Kožárová zkompletovala hattrick.

Spartu hned ve třetí minutě v Kópavoguru poslala do vedení Burkenroadová. Fotbalistky Breidabliku brzy odpověděly brankou Thorvaldsdóttirové, poté se ve 36. minutě opět prosadila Američanka Burkenroadová. Pražanky však závěr dobře rozjetého utkání nezvládly. Nejprve v 78. minutě Thorvaldsdóttirová svou druhou trefou srovnala a hned za dvě minuty obrat Islanďanek dokonala Vilhjálmsdóttirová.