Hoffenheim s Kadeřábkem prohrál doma s Liverpoolem 1:2

15. 8. 2017 23:00
Český reprezentant Pavel Kadeřábek nechyběl v základní sestavě Hoffenheimu a snažil se se spoluhráči o historický úspěch bundesligového klubu.
Trent Alexander-Arnold slaví první gól Liverpoolu v Hoffenheimu.
Trent Alexander-Arnold slaví první gól Liverpoolu v Hoffenheimu. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalistům Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem se vzdálila šance na Ligu mistrů. Ve čtvrtém předkole doma podlehli Liverpoolu 1:2 i kvůli tomu, že za bezbrankového stavu neproměnili penaltu. Přemožitel Plzně z 3. předkola FCSB Bukurešť uhrál bezbrankovou na půdě Sportingu Lisabon.

Český reprezentant Kadeřábek nechyběl v základní sestavě Hoffenheimu a snažil se se spoluhráči o historický úspěch bundesligového klubu. Už ve 12. minutě je k tomu mohl přiblížit Kramarič, jenže neproměnil penaltu. Vychytal ho brankář Simon Mignolet, který lapil už sedmou ze 20 penalt, kterým v brance Reds čelil, a má tak velmi dobrou úspěšnost 35 procent.

Místo toho udeřil Liverpool, když přímý kop perfektně zahrál teprve osmnáctiletý odchovanec Trent Alexander-Arnold a zaznamenal svůj první gól za Liverpool. Domácí Wagner mohl srovnat, ale trefil jen tyč. A tak v 72. minutě Liverpool podnikl rychlý brejk a Milnerův centr si do vlastní branky srazil Havard Nordtveit. Hoffenheim alespoň snížil po dlouhém nákopu za obranu a trefě střídajícího Marka Utha.

Hořký konec prožili fotbalisté Young Boys Bern, kteří doma drželi bezbrankovou remízu s CSKA Moskva. Jenže v poslední minutě zazmatkoval stoper Nuhu Kasim, místo malé domů hlavou přeloboval vlastního gólmana a ten už brance nedokázal zabránit. Ruský celek si tak odvezl cennou výhru 1:0.