reklama

Hořká výhra sparťanek nad PSG. Francouzky i přes kontumaci prošly do čtvrtfinále

Odveta 1. kola Ligy mistryň 2019/20, Sparta - Breidablik: Adéla Odehnalová Odveta 1. kola Ligy mistryň 2019/20, Sparta - Breidablik: Adéla Odehnalová autor: Milan Kammermayer
Fotbalistky Sparty nesehrají domácí odvetu osmifinále Ligy mistryň s Paris St. Germain, protože francouzský tým je v karanténě kvůli pozitivním testům na koronavirus. Středeční zápas v Chomutově byl zkontumován výsledkem 3:0 pro Pražanky, které ale po úvodním debaklu 0:5 stejně vypadly. Sparta o tom informovala na svém webu.

Svěřenkyně trenéra Martina Masaryka původně měly favorizovaný PSG v prvním duelu na začátku března přivítat doma, kvůli koronavirové situaci ale bylo utkání odloženo a týmy si prohodily pořadatelství. Sparťanky před týdnem v Paříži pětkrát inkasovaly a ztratily reálnou šanci na postup.

Českým maximem v elitní soutěži je čtvrtfinále. Mezi nejlepšími osmi celky se v minulosti třikrát představila Slavia, která ale tentokrát hned na úvod vypadla s Fiorentinou. Sparta naopak přešla přes Glasgow City. Letenský výběr se už jednou do čtvrtfinále probojoval, tehdy se ale ještě osmifinálová fáze hrála ve skupinách.

reklama