reklama

Jasný postup, radují se nizozemští fanoušci z losu. AZ už vyřadilo Jablonec i Liberec

EL, Alkmaar - Liberec: Celso Ortiz a Nemanja Gudelj  - Sergii Rybalka EL, Alkmaar - Liberec: Celso Ortiz a Nemanja Gudelj - Sergii Rybalka autor: Reuters
Plzeňská Viktoria odcestuje k utkání druhého předkola Ligy mistrů do Nizozemska, kde se utká s místním Alkmaarem. Fanoušci AZ si vydechli, protože se ve druhém předkole vyhnuli tureckému Besiktasi Istanbul a rakouskému Rapidu Vídeň.

Příznivci nizozemského týmu si zároveň vybavují bilanci AZ proti českým týmům. V pohárové historii s nimi zatím neprohráli, Alkmaar si ve vzájemných zápasech Evropské ligy poradil s Jabloncem i Libercem.

Fanoušci Alkmaaru na sociálních sítích Plzeň jako příštího soupeře svého týmu v předkole Ligy mistrů kvitují.

"Dostali jsme nejlehčí los. Tohle musíme na 100 % zvládnout."

"Nejlepší los, jaký jsme si mohli přát. Plzeň je sice pořád dobrý tým, ale tohle by se mělo povést."

"Nesmíme to podcenit, ale postoupíme. Zvlášť, když zápas hrajeme doma," upozorňuje na změnu pohárového systému další fanoušek. Kvůli epidemii koronaviru se předkola hrají jen na jedno utkání.

Trenér Alkmaaru Arne Slot ale v rozhovoru pro klubovou televizi nadšení fanoušků mírnil. "Plzeň není v Lize mistrů náhodou, na evropské scéně hraje pravidelně a má fyzicky vybavený kádr. Díval jsem se na zápasy a dávají opravdu hodně gólů ze standardních situací," všiml si.

Schick a spol. o soupeře nepřijdou, další testy v Atléticu vyšly negativně Schick a spol. o soupeře nepřijdou, další testy v Atléticu vyšly negativně Čtěte zde

Výhodou Plzně by ve vzájemném měření sil mělo být, že do důležitého zápasu půjde už po prvním soutěžním utkání, protože o víkendu před soubojem s Alkmaarem vyběhned k utkání s Opavou.

Naopak Alkmaar nehrál soutěžní zápas pět měsíců. V březnu byla nizozemská soutěž kvůli koronaviru přerušena a v dubnu Královská fotbalová asociace řídící tamní ligu rozhodla o zrušení sezony. Start nové je v plánu až na září.

"Věřím, že to může být pro nás mikrovýhoda. Naše rozehranost a způsob, jakým chlapci museli pracovat v natlačeném závěru sezony," uvedl trenér Plzně Adrian Guľa. Alkmaar navíc kvůli pádu střechy nehrál v uplynulé sezoně domácí zápasy ve svém stánku AFAS, ale v azylu v Haagu.

Pokud se nic nezmění a Alkmaar nedostane od nizozemských úřadů výjimku, odehraje se jeho zápas bez fanoušků na jeho stadionu. UEFA je připravená v letošní sezoně i na scénář, že by nebylo z důvodu opatření proti koronaviru možné zápas odehrát na stadionu domácího týmu. Pak by se zápasy hrály na neutrální půdě v Polsku, Maďarsku, Řecku nebo na Kypru.

Sporné okamžiky z osmifinále fotbalové Ligy mistrů O2 TV |  03:41
reklama