reklama

Jeden zápas je bomba, větší skupiny nesmysl, tvrdí o Lize mistrů německá legenda

Fotbalisté Bayernu vyzvou ve čtvrtfinále Ligy mistrů hraném na jeden zápas Barcelonu Fotbalisté Bayernu vyzvou ve čtvrtfinále Ligy mistrů hraném na jeden zápas Barcelonu autor: Reuters
Výkonný ředitel Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge nesouhlasí s chystanou změnou formátu fotbalové Ligy mistrů.

Bývalému německému reprezentantovi se naopak zamlouvá současný výjimečný model turnaje pro čtvrtfinalisty, kde se hraje pouze na jeden zápas.

UEFA se zástupci klubů jedná o možných změnách od roku 2024 a jednou z nich je zavedení čtyř osmičlenných skupin místo osmi čtyřčlenných.

"Nepotřebujeme větší základní skupiny. Liga mistrů musí být pro fanoušky atraktivní a tady by měla zvítězit kvalita nad kvantitou," citovala Rummeniggeho agentura SID.

"Navíc nevidím důvod měnit něco, co funguje. V osmičlenných skupinách by se hrálo víc nudných zápasů a hlavně nesmíme zapomínat na nabitou termínovou listinu. Finalisté by hráli 21 zápasů," uvedl už dříve mistr Evropy z roku 1980 a dvojnásobný vicemistr světa.

Rummeniggemu se naopak zamlouvá provizorní model této sezony, který UEFA zavedla kvůli přestávce vynucené koronavirem. Osmifinále se sice odehrála jako obvykle na dva zápasy, ale od čtvrtfinále, která se navíc uskuteční všechna v Lisabonu, už se hraje jen na jedno utkání.

"Bude to bomba. Ve dvou zápasech většinou vždycky uspěje silnější tým, ale v jednom duelu se může stát cokoliv," prohlásil Rummenigge před startem závěrečného turnaje v Lisabonu.

Bayern se ve čtvrtfinále utká s Barcelonou, další dvojice tvoří Manchester City - Lyon, Bergamo - Paris St. Germain a Lipsko - Atlético Madrid.

I Barcelona už má fotbalistu s covidem. Tým pro Ligu mistrů to však neohrozí I Barcelona už má fotbalistu s covidem. Tým pro Ligu mistrů to však neohrozí Čtěte zde
reklama