reklama

"Jsem bojovník, budete na mě pyšní." Salah věří, že šampionát stihne, Egypťané vyhrožují Ramosovi

Mohamed Salah opouští v slzách trávník při finále Ligy mistrů Mohamed Salah opouští v slzách trávník při finále Ligy mistrů autor: Reuters
Útočník Liverpoolu čerpá sílu od fanoušků a doufá, že ho bolavá ruka nepřipraví o účast na mistrovství světa v Rusku.

Liverpool - Hvězdný egyptský fotbalový útočník Liverpoolu Mohamed Salah, který v sobotním finále Ligy mistrů po střetu s obráncem Realu Madrid Sergiem Ramosem opustil hřiště v slzách, věří, že navzdory dosud blíže nespecifikovanému zranění stihne světový šampionát v Rusku.

"Noc byla drsná, ale já jsem bojovník. Navzdory všem předpokladům věřím, že do Ruska pojedu a budete na mě pyšní. Vaše láska a podpora mi dodá sílu, kterou potřebuju," napsal nejlepší fotbalista anglické ligy v neděli večer na twitteru.

Tweet Mohameda Salaha:

Salah, jenž v této sezoně nastřílel za Liverpool 44 branek, svedl v první půli sobotního finále běžecký souboj s Ramosem, při kterém se zahákli za ruce. Při následném pádu se pak Španěl přes Salaha převalil a Egypťanova druhá ruka se dostala do nepřirozené polohy. Panuje podezření na zlomeninu ramene, nebo klíční kosti.

Osudný souboj s Ramosem:

Egypt s vydatným Salahovým přispěním postoupil na MS poprvé po 28 letech. Egyptští fanoušci na sociálních sítích nešetří nadávkami a výhrůžkami na adresu kapitána Realu, který zranil jejich modlu. "Ramos si zřejmě z Egypťanů neudělal kamarády," prohlásil hned po finále i kouč Liverpoolu Jürgen Klopp.

V jinak rozhádané islámské zemi je pětadvacetiletý kanonýr zbožňovanou postavou, která plní přední stránky novin a jehož zápasy sledují miliony fanoušků po celém Egyptě. "Salah pro nás není jen fotbalistou, on je ztělesněním našeho snu," vystihl jeden z příznivců. 

Salahovy slzy, nešťastník v brance a dechberoucí Baleův gól. Takové bylo finále LM a triumf Realu Salahovy slzy, nešťastník v brance a dechberoucí Baleův gól. Takové bylo finále LM a triumf Realu Prohlédněte zde
reklama