reklama

"Kdybych měl obě nohy zdravé, něco byste viděli." Kouč PSG na narozeniny nezapomene

Italská pohádka skončila, uťalo ji PSG. Tak začal finálový turnaj Ligy mistrů Prohlédněte si fotografie z prvního čtvrtfinále Ligy mistrů, v němž fotbalisté Paris St. Germain po velkém obratu přehráli Atalantu Bergamo 2:1. Foto: Reuters
Fotbalisté Paris St. Germain sice o obratu ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Bergamem rozhodli až v nastavení, ale podle trenéra Thomase Tuchela šlo o zcela zasloužený postup.

Paris St. Germain s nováčkem soutěže prohrával od 27. minuty, kdy se trefil Mario Pašalič. Pařížané poté soupeře přitlačili, přesto prohrávali až do 90. minuty.

Jsme zničení. Sen Atalanty zhatila nevěra i střelec, který netrefí prázdnou bránu Jsme zničení. Sen Atalanty zhatila nevěra i střelec, který netrefí prázdnou bránu Prohlédněte zde

Pak se ale po centru Maxima Choupo-Motinga a Neymarově přihrávce se štěstím trefil Marquinhos a v nastavení obrat a výhru 2:1 dokonal Choupo-Moting.

Tuchel obě branky i následný postup bouřlivě oslavil a nezabránila mu v tom ani noha v ortéze, kvůli které zápas proseděl na plastové krabici.

"A teď si představte, co bych dělal, kdybych měl obě nohy zdravé. Možná byste mě poprvé viděli sprintovat čtyřicet metrů," uvedl německý kouč.

"Navíc klub dnes slaví narozeniny, je to přesně padesát let. Myslím, že na tyhle narozeniny hned tak nezapomene," připomněl Tuchel, že bohatý celek postoupil do semifinále Ligy mistrů poprvé od roku 1995. Od roku 2016 skončil vždy už v osmifinále.

Podivný případ Schick. Večer má být spasitelem, Lipsko už ale loví levnější náhradu Podivný případ Schick. Večer má být spasitelem, Lipsko už ale loví levnější náhradu Čtěte zde

"Postoupili jsme naprosto zaslouženě," řekl Tuchel. "Jasně, když dáte oba góly takhle pozdě, tak v tom hraje roli i trocha štěstí, ale to je k tomu potřeba. Podle mě jsme vyhráli zaslouženě," přidal šestačtyřicetiletý kouč, který po triumfech ve francouzské lize i obou domácích pohárech usiluje o čtvrtou trofej v sezoně.

Nic na tom nezměnila ani dlouhá pauza, se kterou se Paris St. Germain po předčasném ukončení francouzské ligy kvůli koronaviru musel vyrovnat. "Bylo to náročné. Neměli jsme zápasový rytmus, ale v posledních dnech bylo znát, že hráči jsou natěšení a odhodlaní," uvedl Tuchel.

Důkazem podle něj byl mimo jiné i Neymarův výkon. Brazilský útočník sice několik velkých šancí zahodil, ale neustále pracoval pro tým. "Ani na chvíli jsme si nepřipustili, že bychom jeli domů, pořád jsme šli za postupem. Máme skvělý tým, jsme jako rodina, a když takhle budeme hrát dál, tak je nemožné nás vyřadit," prohlásil Neymar.

Podívejte se na sestřih dramatického utkání:

Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Atalantou Bergamo a Paris St. Germain. O2 TV Sport
reklama