Kodaň postoupili do třetího předkola Ligy mistrů, AIK vypadlo po velkém dramatu

31. 7. 2019 22:02
Fotbalisté FC Kodaň postoupili do 3. předkola Ligy mistrů. Možný soupeř pražské Slavie v závěrečném play off o postup do hlavní fáze soutěže v domácí odvetě proti waleskému celku The New Saints nepřipustil drama a po výhře 2:0 venku zvítězil před vlastními diváky 1:0. Ve 3. předkole vyzve Crvenou zvezdu Bělehrad.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Srbské mužstvo sice prohrálo v Helsinkách s tamním HJK 1:2, i to mu však díky triumfu 2:0 doma na postup stačilo. Dál jde i Karabach, který v prvním zápase remizoval v Irsku s Dundalkem 1:1, ale v odvetě zvítězil 3:0. Rosenborg Trondheim doma proti BATE Borisov dohnal ztrátu 1:2 z minulého týdne a po výhře 2:0 postoupil dál.

Velké drama zažili diváci ve Stockholmu. Domácí AIK smazalo proti Mariboru nepříznivý výsledek 1:2 ze Slovinska a dotáhlo duel do prodloužení, v němž odskočilo do vedení 3:1. Tři minuty před koncem nastaveného času ale Maribor snížil a díky většímu počtu branek venku se na úkor Švédů protlačil do 3. předkola.

Odvetné zápasy 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

HJK Helsinky - Crvena zvezda Bělehrad 2:1 (0:0), první zápas 0:2, postoupil Bělehrad; Karabach (Ázerb.) - Dundalk (Ir.) 3:0 (1:0), první zápas 1:1, postoupil Karabach; Rosenborg Trondheim - BATE Borisov 2:0 (0:0), první zápas 1:2, postoupil Trondheim; AIK Stockholm - Maribor 3:2 po prodl. (2:1, 1:0), první zápas 1:2, postoupil Maribor; FC Kodaň - The New Saints (Wal.) 1:0 (0:0), první zápas 2:0, postoupila Kodaň.