reklama

"Kolářovka" v Paříži. Na pohyb o centimetry doplatil při penaltě i slavný brankář PSG

Keylor Navas takhle zneškodnil penaltu Brunovi Fernandesovi (v bílém), ale protože porušil pravidla, pokutový kop se opakoval. A portugalská hvězda napodruhé uspěla. Keylor Navas takhle zneškodnil penaltu Brunovi Fernandesovi (v bílém), ale protože porušil pravidla, pokutový kop se opakoval. A portugalská hvězda napodruhé uspěla. autor: Reuters
Kontroverzní gól, který dostal brankář pražské Slavie Ondřej Kolář, má nástupce. Fotbalisté Paris St. Germain inkasovali v úterním duelu Ligy mistrů od Manchesteru United rovněž z opakované penalty, když se při prvním pokusu nedovoleně pohnul Keylor Navas.

Ten okamžik je ještě v živé paměti. Slavia držela proti dánskému Midtjyllandu v odvetě posledního předkola Ligy mistrů remízu 1:1, když musela čelit penaltě, která by v případě proměnění přelila postupovou radost na stranu soupeře.

Ondřej Kolář mezi slávistickými tyčemi ovšem pokus vyrazil a Pražané v euforii dál kráčeli vstříc fotbalové smetánce a vytouženým milionům. Ovšem jen pár desítek vteřin, než rozhodčí Damir Skomina na pokyn videorozhodčího nechal pokutový kop opakovat, protože v době exekuce nebyl Kolář o pár centimetrů alespoň částí jednoho chodidla na brankové čáře.

Připomeňte si dění v zápase v Dánsku (penaltové situace od času 1:57):

O2 TV Sport |  06:14

Druhý pokus už Dánové proměnili, Slavia se sesypala a s vidinou bojů mezi elitou se po prohře 1:4 rozloučila. Bouřlivé diskuse o správnosti opakování penalty na tom nic nezměnily.

Hned první hrací den základních skupin soutěže přinesl totožnou situaci ve šlágru Paris St. Germain - Manchester United. Domácí gólman Keylor Navas zneškodnil pokus Bruna Fernandese (mimochodem letěl do stejných míst, kde uspěl Kolář…), jenže ani trojnásobný vítěz Ligy mistrů neudržel nohy na čáře.

Navasův zákrok…

… a jeho porušení pravidel

Také v Parku princů se tak penalta po zásahu VAR opakovala. Na rozdíl od Midtjyllandu, kde neúspěšného exekutora Soryho Kabu nahradil Alexander Scholz a zamířil na opačnou stranu, si vzal míč opět Fernandes, vybral si stejné místo, a protože kostarický muž s rukavicemi riskl druhou stranu, dostal se Manchester ve 23. minutě do vedení.

Finalista posledního ročníku sice dokázal ve druhé půli vyrovnat, ale díky gólu ze závěru duelu nakonec přece jen vyhráli "Rudí ďáblové".

Tohle byla prasečina největšího kalibru, vztekají se slávisté kvůli opakované penaltě Tohle byla prasečina největšího kalibru, vztekají se slávisté kvůli opakované penaltě Čtěte zde
reklama