Sestřihy Ligy mistrů: Lipsko vytlačilo United, osmifinále slaví také Lazio či PSG

Aktualizováno 8. 12. 2020 23:32
Fotbalisté Lipska v šestém kole Ligy mistrů v přímém souboji o postup do osmifinále doma porazili Manchester United 3:2.
Fotbalisté Lipska slaví postup do osmifinále Ligy mistrů.
Fotbalisté Lipska slaví postup do osmifinále Ligy mistrů. | Foto: Reuters

6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Rennes - FC Sevilla 1:3 (0:2)

Branky: 86. Rutter z pen. - 45.+2 a 81. En-Nesjrí, 32. Koundé. Rozhodčí: Frankowski - Boniek, Winkler - Raczkowski (video, všichni Pol.).

Chelsea - FK Krasnodar 1:1 (1:1)

Branky: 28. Jorginho z pen. - 24. Cabella. Rozhodčí: Královec - Paták, Mokrusch (všichni ČR) - Valeri (video, It.).

Lazio Řím - FC Bruggy 2:2 (2:1)

Po 20 letech se do vyřazovací fáze elitní soutěže kvalifikovalo Lazio, které v Římě remizovalo s Bruggami 2:2. Ani na lavičce hostů nebyl reprezentační útočník Michael Krmenčík.

Lazio ve 12. minutě poslal do vedení Joaquín Correa. Už za tři minuty vyrovnal Ruud Vormer z další dorážky. Ve 27. minutě domácím vrátil náskok proměněnou penaltou kanonýr Ciro Immobile, který skóroval v devátém soutěžním utkání po sobě. Krátce před pauzou Bruggám situaci ještě víc zkomplikoval Eduard Sobol. Bývalý obránce Slavie či Jablonce byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Římané ve druhém poločase nepřidali pojistku a až do konce se báli o postup. V 76. minutě hlavou vyrovnal Hans Vanaken, oslabené Bruggy pak italského favorita zatlačily a sahaly po postupové brance, ale Charles de Ketelaere v nastavení napálil břevno. Belgické mužstvo si tak na jaře zahraje vyřazovací fázi Evropské ligy.

Branky: 12. Correa, 27. Immobile z pen. - 15. Vormer, 76. Vanaken. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun - Bitigen (video, všichni Tur.). ČK: 39. Sobol (Bruggy).

Zenit Petrohrad - Dortmund 1:2 (1:0)

Dortmund v Petrohradu zvítězil po obratu 2:1 a zajistil si prvenství ve skupině F. Za Borussii nastoupil v druhém poločase i Yousouffa Moukoko, jenž se v 16 letech a 18 dnech stal nejmladším hráčem v historii Ligy mistrů. Talentovaný německý útočník o 67 dní překonal dosavadní rekord Celestina Babayara.

V Petrohradu se jako první prosadil v 16. minutě Sebastián Driussi. Dortmund si vytvořil slibné šance, nejblíže vyrovnání byl v závěru první půle kapitán Marco Reus, ale trefil tyč. Hosté se dočkali po změně stran a mezi 68. a 78. minutou zápas otočili po gólech Lukasze Piszczeka a Axela Witsela.

Branky: 16. Driussi - 68. Piszczek, 78. Witsel. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.) - Kamphuis (video, Niz.).

1. Dortmund 6 4 1 1 12:5 13
2. Lazio Řím 6 2 4 0 11:7 10
3. Bruggy 6 2 2 2 8:10 8
4. Zenit Petrohrad 6 0 1 5 4:13 1

Skupina G:

Dynamo Kyjev - Ferencváros Budapešť 1:0 (0:0)

Branka: 60. Popov. Rozhodčí: Ekberg - Culum, Hallberg (všichni Švéd.) - Dingert (video, Něm.).

FC Barcelona - Juventus Turín 0:3 (0:2)

Souboj hvězd Lionela Messiho a Cristiana Ronalda dopadl mnohem lépe pro portugalského útočníka, který pomohl Juventusu dvěma góly z penalt k výhře v Barceloně 3:0. Turínský tým soupeři oplatil domácí porážku 0:2 a ovládl před ním skupinu G.

Ronaldo na Camp Nou nejprve skóroval ve 13. minutě, chvíli nato zvýšil Weston McKennie povedeným volejem. V 52. minutě pětatřicetiletý Ronaldo proměnil další pokutový kop. Bývalý kanonýr Realu Madrid se proti Barceloně trefil podvacáté v kariéře, ale premiérově v Lize mistrů. Domácí v šestém utkání tohoto ročníku poprvé ztratili body.

Branky: 13. a 52. obě z pen. Ronaldo, 20. McKennie. Rozhodčí: Stieler - Pickel, Gittelmann - Dankert (video, všichni Něm.).

1. Juventus Turín 6 5 0 1 14:4 15
2. FC Barcelona 6 5 0 1 16:5 15
3. Dynamo Kyjev 6 1 1 4 4:13 4
4. Ferencváros Budapešť 6 0 1 5 5:17 1

Skupina H:

Utkání Paris St. Germain - Basaksehir bylo přerušeno za stavu 0:0

Podívejte se na sestřih nedohraného utkání Ligy mistrů mezi Paris St. Germain a Istanbulem Basaksehir. | Video: O2 TV Sport

Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.) - Di Bello (video, It.).

Lipsko - Manchester United 3:2 (2:0)

"Rudé ďábly" na jaře čeká pouze Evropská liga. Ze skupiny H po tomto výsledku jde dál i Paris St. German, který nedohrál zápas s Basaksehirem. Turecký tým odešel do kabin kvůli údajně rasistickému chování čtvrtého rozhodčího k asistentovi Pierru Webóovi.

Lipsko po skvělém začátku ve 13. minutě vedlo už o dvě branky po trefách Angeliňa a Amadoua Haidary. V 69. minutě zvýšil Justin Kluivert, ale United v závěrečné desetiminutovce ještě utkání zdramatizovali. Nejprve proměnil penaltu Bruno Fernandes a pak Paul Pogba snížil na 2:3. Na kýžený bod už však hosté nedosáhli.

Branky: 2. Angeliňo, 13. Haidara, 69. Kluivert - 80. Fernandes z pen., 82. Pogba. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar - Hernández (video, všichni Šp.).

1. Lipsko 6 4 0 2 11:12 12
2. Manchester United 6 3 0 3 15:10 9
3. Paris St. Germain 5 3 0 2 8:5 9
4. Basaksehir 5 1 0 4 6:13 3