Legia Varšava byla proti Realu blízko obrovské senzaci. I remíza je však velkým překvapením

Aktualizováno 2. 11. 2016 23:17
Legia Varšava nastoupila proti Realu Madrid na domácím stadionu bez fanoušků, ale přesto dokázala uhrát velmi cennou a překvapivou remízu 3:3. Polský klub navíc sedm minut před koncem vedl 3:2, ale Kovačič srovnal pět minut před koncem. Celý zápas odehrál i Čech Adam Hloušek. Dortmund si doma poradil se Sportingem Lisabon 1:0, Leicester ztratil v Lize mistrů poprvé body, poté co remizoval 0:0 v Kodani, Porto porazilo nejtěsnějším rozdílem Bruggy, Juventus se doma rozešel smírně s Lyonem, Monako rozstřílelo CSKA Moskva 3:0, Sevilla nasázela Dinamu Záhřeb čtyři branky a Tottenham doma prohrál s Leverkusenem 1:0.
Cristiano Ronaldo, Adam Hloušek, Legia Varšava - Real Madrid LM2013/17
Cristiano Ronaldo, Adam Hloušek, Legia Varšava - Real Madrid LM2013/17 | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Realu Madrid v Lize mistrů překvapivě jen remizovali s Legií Varšava 3:3 a nevyužili tak šanci na postup do osmifinále. Ten po středečních zápasech slaví pouze Dortmund po výhře 1:0 nad Sportingem Lisabon.

Vedle Realu šanci na zajištění osmifinále nevyužil Leicester, který pouze bez branek remizoval s FC Kodaň, ani Juventus, jenž přišel o vedení nad Lyonem v závěru zápasu a uhrál remízu 1:1. Kvůli ní si na postup musí počkat i Sevilla, ačkoli porazila Dinamo Záhřeb 4:0.

Bale se prosadil v první minutě

Real Madrid přitom proti Legii zažil doslova rekordní start. Gareth Bale vstřelil gól už po 57 sekundách a dal tak nejrychlejší branku svého klubu v historii soutěže. V 35. minutě navíc zaznamenal asistenci, když se po jeho přihrávce prosadil Karim Benzema prvním gólem v této sezoně Ligy mistrů.

Ještě do poločasu však Legia překvapivě snížila po střele Vadise Odjidji-Ofoeho do šibenice. Real tak už v desátém soutěžním zápase v řadě nedokázal udržet čisté konto. V 58. minutě navíc překvapení pokračovalo a hosté inkasovali podruhé po přesné ráně Miroslava Radoviče.

Polský klub se dokonce v 83. minutě ujal vedení díky Thibaultu Moulinovi, nečekaná radost ale trvala pouze dvě minuty. Na konečných 3:3 vyrovnal Mateo Kovačič.

Dramatickou tečkou za divokým zápasem pak bylo břevno nastřelené Lucasem Vázquezem posledním kopem zápasu. Utkání se hrálo před prázdnými tribunami kvůli trestu pro Legii za projevy rasismu jejích fanoušků v Madridu a řídil jej český sudí Pavel Královec.

Dortmund si zajistil postup

Ve druhém zápase skupiny F se zrodil jediný postup večera. Borussia Dortmund přivítala portugalský Sporting a porazila jej nejtěsnějším rozdílem díky brance Adriána Ramose z 12. minuty. Napodobila tak předloňskou sezonu, kdy si osmifinále zajistila také už po čtyřech utkáních.

Juventus Turín v této sezoně Ligy mistrů poprvé inkasoval, když v 85. minutě zápasu s Lyonem vymazal Corentin Tolisso penaltový zásah Gonzala Higuaína z úvodu utkání. Zkazil tak nejen postupový výsledek pro Juventus, ale i 100. zápas turínského brankáře Gianluigiho Buffona v prestižní soutěži.

Sevilla rozstřílela Záhřeb

Sevilla za vítězstvím 4:0 nad Dinamem Záhřeb vykročila už v prvním poločase, když se po půlhodině trefil Luciano Vietto. Těsně před přestávkou pak byl vyloučen záhřebský Petar Stojanovič a potopil zbytky naděje pro svůj tým. Početní převahu využili v druhém dějství Sergio Escudero, Steven N'Zonzi a Wissam Ben Yedder, kvůli remíze Juventusu si však Sevilla postup ještě nezajistila.

Dvěma góly se na vítězství Monaka 3:0 nad CSKA Moskva podílel Radamel Falcao. Byly to jeho první zásahy v Lize mistrů po více než šesti letech, naposledy se trefil za FC Porto proti Arsenalu v únoru 2010. Navázal na úvodní zásah Valérea Germaina a prodloužil smolnou sérii moskevského brankáře Igora Akinfejeva, ve které nedokázal v LM udržet čisté konto, na 41 zápasů.

Tottenhamu se ve Wembley nedaří

Ve druhém utkání skupiny E viděla na stadionu ve Wembley rekordní klubová návštěva 85.512 diváků porážku domácího Tottenhamu 0:1 s Bayerem Leverkusen. V 65. minutě o ní rozhodl Kevin Kampl a jeho klub tak soupeře vystřídal v tabulce na druhém místě.

Příležitost zajistit si postup nevyužil Leicester, který v utkání skupiny G pouze remizoval 0:0 s FC Kodaň. S deseti body stále vede skupinu, ale po výhře 1:0 nad Bruggami se mu na rozdíl tří bodů přiblížilo Porto.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Tottenham - Leverkusen 0:1 (0:0)

Branka: 65. Kampl. Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.).  Diváci: 85.512.

Monako - CSKA Moskva 3:0 (3:0)

Branky: 29. a 41. Falcao, 13. Germain. Rozhodčí: Jug - Žunič, Vidali (všichni Slovin.). Diváci: 10.029.

Skupina F:

Dortmund - Sporting Lisabon 1:0 (1:0)

Branka: 12. Ramos. Rozhodčí: Makkelie - Steegstra, Diks (všichni Niz.). Diváci: 65.849.

Legia Varšava - Real Madrid 3:3 (1:2)

Branky: 40. Odjidja-Ofoe, 58. Radovič, 83. Moulin - 1. Bale, 35. Benzema, 85. Kovačič. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Nádvorník - Ardeleánu, Hrubeš (všichni ČR).  Hráno bez diváků.

FC Kodaň - Leicester 0:0

Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.).

FC Porto - FC Bruggy 1:0 (1:0)

Branka: 37. Silva. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Cabanero, Sevilla (všichni Šp.). Diváci: 32.310.

Skupina H:

Juventus Turín - Lyon 1:1 (1:0)

Branky: 13. Higuaín z pen. - 85. Tolisso. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.).  Diváci: 40.356.

FC Sevilla - Dinamo Záhřeb 4:0 (1:0)

Branky: 31. Vietto, 66. Escudero, 80. N'Zonzi, 87. Ben Yedder. ČK: 45.+1 Stojanovič (Dinamo). Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.). Diváci: 35.215.