Liga mistrů: Pekhartova Beer Ševa dostala pět branek, prohrála i Basilej

24. 7. 2018 22:25
Izraelskému mistrovi v minulé sezoně unikl postup do hlavní fáze Ligy mistrů až ve 4. předkole a o jediný gól, tentokrát je na pokraji vyřazení už o dvě kola dříve.
Zklamaný Tomáš Pekhart.
Zklamaný Tomáš Pekhart. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Klubům českých fotbalistů se v dnešních zápasech 2. předkola Ligy mistrů nedařilo. Hapoel Beer Ševa s Tomášem Pekhartem na lavičce prohrál 0:5 na hřišti Dinama Záhřeb a v odvetě bude jen těžko odvracet vyřazení. Prohrála i Basilej, která s Markem Suchým v obraně nestačila na PAOK Soluň 1:2.

Izraelskému mistrovi v minulé sezoně unikl postup do hlavní fáze Ligy mistrů až ve 4. předkole a o jediný gól, tentokrát je na pokraji vyřazení už o dvě kola dříve. Dinamo se doma už do poločasu dostalo do dvougólového vedení, po změně stran přidal dvě branky Ademi a výhru potvrdil bývalý hráč Liverpoolu Hodžič.

V prekérní situaci byla i Basilej, když prohrávala už o dvě branky na půdě PAOKu. Nejprve Caňas střelou z dálky překonal nástupce Tomáše Vaclíka v brance švýcarského celku Omlina a deset minut před koncem zvýšil Prijovič, dvě minuty nato ale dal pro Basilej velmi důležitý gól Ajeti. Suchý strávil s kapitánskou páskou na hřišti celé utkání.