17. 3. 2021 22:53
Mezi osm nejlepších týmů Ligy mistrů se poprvé od roku 2014 probojovala Chelsea. Po vítězství 1:0 na neutrálním hřišti v Bukurešti si doma poradila s Atléticem Madrid 2:0. Do čtvrtfinále prošel také úřadující vítěz soutěže Bayernu Mnichov, který po úvodním triumfu 4:1 v Římě porazil v domácí odvetě Lazio 2:1.
Podívejte se na sestřih utkání mezi Chelsea a Atléticem Madrid | Video: O2 TV

Chelsea, která předtím vypadla v osmifinále čtyřikrát po sobě, na rozdíl od španělského soupeře nepřišla o výhodu domácího prostředí. V Londýně se "Blues" prosadili z první vážné akce v 34. minutě. Werner po rychlém brejku přihrál před branku na zakončujícího Ziyecha.

Od 81. minuty navíc hráli přesilovku, protože Savič udeřil loktem Rüdigera do hrudníku a dostal červenou kartu. Ve čtvrté minutě nastavení završil výsledek po půlminutě pobytu na hřišti střídající Emerson.

Trenér Tuchel od lednového příchodu neprohrál s Chelsea ani třinácté soutěžní utkání a vytvořil klubový rekord. Pošesté v řadě navíc jeho mužstvo nedostalo gól.

V Mnichově otevřel skóre ve 33. minutě z penalty Lewandowski. Polský kanonýr se zapsal mezi střelce v sedmém soutěžním utkání za sebou. Pojistku přidal po změně stran po dvou minutách na hřišti střídající Choupo-Moting. V 82. minutě snížil střídající Parolo.

Bayern postoupil do čtvrtfinále podeváté za posledních deset sezon. V Lize mistrů neprohrál od března 2019 už 19 zápasů po sobě a vyrovnal klubový rekord v neporazitelnosti z let 2001 a 2002.

Podívejte se na sestřih utkání mezi Bayernem Mnichov a Laziem Řím | Video: O2 TV Sport

Mezi nejlepší osmičkou týmů nechybí rovněž Dortmund, Liverpool, Manchester City, Paris Saint Germain, Porto a Real Madrid. Losování čtvrtfinálových dvojic se uskuteční v pátek.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bayern Mnichov - Lazio Řím 2:1 (1:0)

Branky: 33. Lewadowski z pen., 73. Choupo-Moting - 82. Parolo. Rozhodčí: Kovács - Marinescu, Artene (všichni Rum.) - Gil (video, Pol.). ŽK: Goretzka - Radu, Acerbi, Milinkovič-Savič, J. Correa. Bez diváků. První zápas: 4:1, postoupil Bayern.

Bayern: Nübel - Pavard, Boateng (46. Süle), Alaba, Hernández - Goretzka (64. Davies), Kimmich (77. Martínez) - Sané, Müller (71. Musiala), Gnabry - Lewandowski (71. Choupo-Moting). Trenér: Flick.

Lazio: Reina - Marušič, Acerbi, Radu - Lazzari (55. Parolo), Milinkovič-Savič, Escalante (84. Akpa-Akpro), Alberto (75. Cataldi), Fares (46. Lulič) - Muriqi (57. Pereira), J. Correa. Trenér: Inzaghi.

Chelsea - Atlético Madrid 2:0 (1:0)

Branky: 34. Ziyech, 90.+4 Emerson. Rozhodčí: Orsato - Giallatini, Preti - Irrati (video, všichni It.). ŽK: Havertz - Lodi, Saúl, Giménez, Koke. ČK: 81. Savič (Atlético). Bez diváků. První zápas: 1:0, postoupila Chelsea.

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Zouma, Rüdiger - James, Kanté, Kovačič, Alonso (90.+3 Chilwell) - Ziyech (77. Pulisic), Havertz (90.+3 Emerson) - Werner (83. Hudson-Odoi). Trenér: Tuchel.

Atlético: Oblak - Trippier (69. Lemar), Savič, Giménez, Lodi (46. Hermoso) - Llorente, Koke, Saúl, Carrasco (53. Dembélé) - Suárez (59. Á. Correa), Joao Félix. Trenér: Simeone.