reklama

Lipsko i Salcburk mohou hrát Ligu mistrů. Rakušané budou ale startovat pod novým názvem

Lipsko skončilo v bundeslize druhé a vybojovalo účast v Lize mistrů. Lipsko skončilo v bundeslize druhé a vybojovalo účast v Lize mistrů. autor: Reuters
UEFA schválila start Lipska a Salcburku v příštím ročníku Ligy mistrů. Komise oba kluby prověřovala kvůli pravidlu, podle nějž nemohou hrát v jedné soutěži dva týmy se stejným vlastníkem.

Nyon - Evropská fotbalová unie UEFA oficiálně schválila start Lipska a Salcburku v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. Komise oba kluby prověřovala kvůli pravidlu, podle nějž nemohou hrát v jedné soutěži dva týmy se stejným vlastníkem. Nakonec ale UEFA uznala, že společnost Red Bull vyřešila své vztahy k oběma klubům tak, aby pravidla neporušovaly.

Ropovod titulů do Paříže zastavila knížata, slaví i karpatský Maradona. To jsou letošní mistři Ropovod titulů do Paříže zastavila knížata, slaví i karpatský Maradona. To jsou letošní mistři Prohlédněte zde

Rakouský šampion Red Bull Salcburk už nebude se společností Dietricha Mateschitze přímo propojen poté, co se Red Bull z vedení klubu stáhl a bude jen hlavním sponzorem. V Lize mistrů bude startovat pod novým názvem FC Salcburk.

Pokud by Red Bull dál kontroloval oba kluby, měl by Salcburk v Lize mistrů přednost, protože skončil v domácí soutěži výš. RB Lipsko si sice druhým místem v německé lize místo v elitní soutěži rovněž zajistilo, o právo na start by ale přišlo.

reklama