reklama

Lístek na finále Ligy mistrů? Ceny šplhají, vstupenka může přijít i na půl milionu korun

I Ronaldo se možná diví, kolik může stát lístek na utkání jeho Realu Madrid proti Liverpoolu I Ronaldo se možná diví, kolik může stát lístek na utkání jeho Realu Madrid proti Liverpoolu autor: Reuters
Překupníci cítí šanci, za vstupenku na duel mezi Realem Madrid a Liverpoolem chtějí neuvěřitelné částky.

Londýn/Praha - Finálový zápas fotbalové Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem, který bude v sobotu hostit Olympijský stadion v Kyjevě, je sice vyprodané, přesto se na něj dají sehnat vstupenky. Jen je třeba počítat s tím, že zájemce bude muset sáhnout hodně hluboko do kapsy.

Pro utkání bylo k dispozici 63 000 vstupenek. Přesně 33 252 lístků rozdělila UEFA rovným dílem mezi oba finalisty, aby je distribuovali svým fanouškům, 6700 uvolnila do prodeje ostatním zájemcům, kteří se o ně mohli ucházet prostřednictvím webu UEFA, a zbylých přibližně 23 000 si evropská federace ponechala pro své potřeby, sponzory, partnery a podobně.

Po vstupenkách se jen zaprášilo, někteří je však následně přes specializované internetové stránky nabízejí dál k prodeji. A ceny se šplhají do neuvěřitelných výšek. Na portálu ticketbis.net byl k mání lístek za 14 723 liber, v přepočtu za 435 tisíc korun! Původní cena přitom zněla na 280 liber (přes 8 tisíc korun). Ještě dnes dopoledne bylo možno sehnat vstupenku kategorie 1 za více než 280 tisíc korun… Nejvyšší cena, za kterou se lístky tohoto typu prodávaly, byla v přepočtu 11 500 korun.

Kdo chce prostě vidět Cristiana Ronalda a spol., jak proti nadupanému Liverpoolu budou usilovat o třetí triumf v Lize mistrů, musí si připlatit. Příležitost mimochodem vycítili i majitelé hotelů a dalších ubytovacích kapacit a ceny podle některých zdrojů na období finále navýšili až o 700 procent.

Nabídka lístků na finále LM na ticketbis.net dnes dopoledne:

Nabídka lístků na finále LM Nabídka lístků na finále LM | Foto: Internet
reklama