Barcelona je prvním osmifinalistou Ligy mistrů. Liverpool prohrál v Bělehradě

6. 11. 2018 21:15
Fotbalisté Barcelony jsou prvními osmifinalisty Ligy mistrů. I přes remízu 1:1 s Interem Milán už nemohou po čtvrtém kole přijít o postup ze skupiny B ani při případné bodové rovnosti s Interem a Tottenhamem.
Luís Suárez
Luís Suárez | Foto: Reuters

Barcelona neudržela na hřišti Interu vedení, když na gól střídajícího Malcoma odpověděl v 87. minutě Mauro Icardi. Ale i tak mohli Katalánci slavit, jelikož druhý duel ve skupině skončil výhrou Tottenhamu 2:1 nad PSV Eindhoven.

Liverpool překvapivě prohrál 0:2 na hřišti Crvené zvezdy Bělehrad. Srbský celek se tak dočkal mezi fotbalovou elitou první výhry od triumfu v Poháru mistrů evropských zemí v roce 1991, než se soutěž přeměnila v Ligu mistrů. Anglický klub má v čele skupiny C stejně bodů jako Neapol, která doma remizovala 1:1 s Paris St. Germain.

Liverpool přitom před dvěma týdny doma vyhrál nad bělehradským týmem jednoznačně 4:0. Jenže doma je Crvena zvezda výrazně silnější, v evropských pohárech tam bodovala už poosmé za sebou a počtrnácté z posledních 15 zápasů.

Zasloužil se o to útočník Milan Pavkov, který se postaral o oba góly. Ve 22. minutě vyskočil nejvýše po rohovém kopu a hlavou otevřel skóre. Za dalších sedm minut napřáhl z 25 metrů a tvrdou střelou pod břevno přidal druhou branku.

Obhájce finálové účasti se ve druhé půli snažil porážku zvrátit, ale nadšeně bojující Srbové se ubránili. Zahrozil jen Muhammad Salah, ale trefil pouze tyč.

Ztráty Liverpoolu chtěli využít jeho konkurenti. Pařížský celek šel v Neapoli do vedení v závěru prvního poločasu po brance Juana Bernata. Po změně stran si ale Neapol vytvořila velký tlak a jen zákroky brankáře Gianluigiho Buffona zabránily gólům.

Pak ale Buffon hasil chybu spoluhráče, fauloval a nařízenou penaltu proměnil Lorenzo Insigne. Stal se tak prvním Italem, který v Lize mistrů skóroval v pěti domácích zápasech po sobě. Pokud nyní Neapol i PSG uspějí v zápasech s CZ Bělehrad, Liverpoolu hrozí, že skončí ve skupině.

Hned ve třech zápasech dnešního programu padly góly v úvodních čtyřech minutách. PSV Eindhoven dokonce skóroval na hřišti Tottenhamu už po 61 vteřinách, kdy se prosadil Luuk de Jong. Jenže Tottenham v závěru skóre otočil dvěma góly Harryho Kanea a udržel se v boji o postup, když na Inter Milán ztrácí tři body.

Blízko k postupu má Porto, které po výhře 4:1 nad Lokomotivem Moskva vede skupinu D s náskokem šesti bodů na Galatasaray Istanbul. Turecký celek prohrál na Schalke 0:2. Portu tak schází k postupu jediný bod či jakákoli ztráta Galatasaraye.

Monako doma prohrálo 0:4 s Bruggami a po své nejhorší porážce v LM už je bez šancí na postup.

4. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Monako - FC Bruggy 0:4 (0:3)

Branky: 12. a 17. z pen. Vanaken, 24. Wesley, 85. Vormer. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.).

Atlético Madrid - Dortmund 2:0 (1:0)

Branky: 33. Saúl, 80. Griezmann. Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Preti (všichni It.).

Skupina B:

Tottenham - PSV Eindhoven 2:1 (0:1)

Branky: 78. a 89. Kane - 2. De Jong. Rozhodčí: Kružliak - Somolani, Hancko (všichni SR).

Inter Milán - FC Barcelona 1:1 (0:0)

Branky: 87. Icardi - 83. Malcom. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

Skupina C:

CZ Bělehrad - Liverpool 2:0 (2:0)

Branky: 22. a 29. Pavkov. Rozhodčí: Mateu Lahoz - Cebrián Devís, Del Palomar (všichni Šp.).

Neapol - Paris St. Germain 1:1 (0:1)

Branky: 63. Insigne z pen. - 45.+1 Bernat. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.).

Skupina D:

Schalke - Galatasaray Istanbul 2:0 (1:0)

Branky: 4. Burgstaller, 58. Uth. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Stewart (všichni Skot.).

FC Porto - Lokomotiv Moskva 4:1 (2:0)

Branky: 2. Herrera, 42. Marega, 67. Corona, 90.+3 Otavio - 59. Farfán. Rozhodčí: Massa - Tonolini, Meli (všichni It.).