reklama

Trpišovský ví, že Midtjylland bude nebezpečným soupeřem

Jindřich Trpišovský Jindřich Trpišovský autor: Milan Kammermayer
Podle trenéra Jindřicha Trpišovského čeká fotbalisty Slavie ve 4. předkole Ligy mistrů mužstvo, které má jen minimum slabin a podobný rukopis hry.

Je přesvědčen, že dvojzápas s dánským Midtjyllandem bude nesmírně vyrovnaný. Před úterním úvodním utkáním doma v Edenu své svěřence upozorňoval i na soupeřovu velkou zbraň v podobě autových vhazování.

"Myslím, že to bude hodně vyrovnaný souboj. Jedná se o tým, který je hodně kompaktní. Nemá třeba takové hvězdy v kádru, ale je to hodně pracovité mužstvo. Když se na ně delší dobu díváte, zjišťujete, že mají minimum slabin a podobný rukopis jako my," řekl při online tiskové konferenci Trpišovský.

Stoch jako expert

Přímý přenos play off Ligy mistrů mezi Slavií Praha a Midtjylland nabídne stanice O2 TV Sport. Předzápasové studio startuje ve 20.20 hodin, moderátor Libor Bouček přivítá jako hosta Miroslava Jirkala, fotbalového experta a trenéra, a také Miroslava Stocha, který se Slavii získal mistrovský titul, vybojoval dvakrát domácí pohár a také pomohl červenobílým k postupu do čtvrtfinále Evropské ligy. Přímo z hrací plochy se pak přihlásí reportér David Sobišek. Samotné utkání pak komentuje zkušená dvojice Milan Štěrba a Jan Homolka.

"Skoro všichni hráči jsou tam delší dobu pospolu. Hodně napadají. V těch zápasech v předešlých předkolech postoupili naprosto zaslouženě, byli jasně lepší. Hlavně nedostávají góly. Ten tým hraje velmi bezpečně, mají na defenzivu de facto šest hráčů," dodal Trpišovský.

Slavia usiluje o druhý postup do skupiny Ligy mistrů po sobě, vloni po dvou výhrách 1:0 vyřadila rumunskou Kluž. "Když jste krok od Ligy mistrů, děláte pro ten cíl maximum. Platí to ale nejenom pro nás, ale i pro našeho soupeře. Před 14 dny udělali hráče za dva a půl milionu eur. Všichni v klubu si uvědomujeme, že jsme krok od Ligy mistrů, že jsme blízko," prohlásil Trpišovský.

Předloni slávisté v Evropské lize hráli s jiným dánským týmem Kodaní. Venku vyhráli 1:0 a doma remizovali bez branek. "Teď je to trošku jiný soupeř než Kodaň. Ta byla soubojovým, hodně agresivním mužstvem. Tohle je technické a kombinační mužstvo. Hrají hodně rychle, jsou velmi pohybliví," podotkl Trpišovský.

Gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól. A ještě navrch penalty Gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól. A ještě navrch penalty Čtěte zde

Svěřence upozorňoval na soupeřovy dlouhé auty. "Je to takový charakteristický rys. Jednou jsme se o tom bavili s hráči, kteří tam působili. Mají na to dokonce speciálního trenéra, ohledně techniky švihu a podobně. Dostanou do šestnáctky šest hráčů - dva stopery plus další vysoké hráče. Je to nepříjemná situace. Kdybychom ještě měli Tomáše Součka, on by každý balon odhlavičkoval. Musíme to zvládnout a najít jednoho skokana, který bude schopen ty míče zvládat," poznamenal Trpišovský.

Stejně jako vloni v úvodním zápase 4. předkola v Kluži bude utkání řídit trojice tureckých rozhodčích v čele s Cüneytem Cakirem. "Bude to trošku jiný zápas, než pískal v Kluži. Tam bylo hodně bouřlivé prostředí, teď to bude bez diváků. Odpískal tehdy proti nám penaltu, kterou naštěstí soupeř nedal. Měl obrovský respekt a nikdo si k němu nic nedovolil. Nechal plynout hru," uvedl Trpišovský.

"Je to rozhodčí, který píská nejtěžší zápasy v Evropě a bylo to vidět. V minulém zápase Midtjyllandu s Bernem jsem viděl, kolik chyb rozhodčí udělal. Teď máme jistotu kvalitního rozhodčího, který píská dobře. Navíc zbytečně nevyvolává emoce. Jsem rád, že je tam taková persona," dodal Trpišovský.

reklama