reklama

Musíme ještě zapracovat na hře do plné obrany. V lize dostanou šanci i náhradníci, prozradil Šilhavý

Jaroslav Šilhavý během zápasu s Bate Borisov. Jaroslav Šilhavý během zápasu s Bate Borisov. autor: Milan Kammermayer
Slavia vyhrála úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů proti Bate Borisov 1:0. Kouč sešívaných Jaroslav Šilhavý ale dobře ví, že bude muset ještě na některých aspektech hry zapracovat.

Praha - Fotbalová Slavia začala cestu předkoly do Ligy mistrů nejtěsnějším domácím vítězstvím 1:0 nad BATE Borisov. Sešívaní běloruského mistra přehrávali, ale ke kýžené druhé brance to nevedlo.

Měli jsme kopat další penaltu, ale rozhodčí už si netroufl. Hlavně, že jsme neinkasovali, řekl Škoda Měli jsme kopat další penaltu, ale rozhodčí už si netroufl. Hlavně, že jsme neinkasovali, řekl Škoda Čtěte zde

Kouč Slavie Jaroslav Šilhavý dobře ví, že měli sešívaní z více než sedmdesátiminutové přesilovky vytěžit pohodlnější výsledek do odvety, která se hraje příští středu v Borisově.

Jak vidíte šance na postup před odvetou?

Bohužel se nám nepodařilo doma vstřelit více branek a teď jsme zklamaní. Šancí na další góly bylo hodně, měli jsme dát alespoň jednu další branku. Kluci se bohužel trefovali do tyček. Troufnu si ale říct, že jsme schopni v Borisově vstřelit alespoň jeden gól a postup zvládnout.

Nepřekvapilo vás trochu, jak moc se Borisov soustředil na obranu?

Vycházelo to z toho, že byli oslabení a nechtěli inkasovat. Nemyslím si, že jsou na bránění úplně zvyklí, protože doma dominují. Doma budou hrát útočněji, protože musí vstřelit minimálně jednu branku, aby zůstali ve hře, takže očekáváme v odvetě jiné utkání. Minimálně budou hrát celý zápas v jedenácti. Tedy možná. (úsměv)

Penalta byla jasná. Ale jinak nám to tam dneska nechtělo spadnout, litoval slávista Frydrych Penalta byla jasná. Ale jinak nám to tam dneska nechtělo spadnout, litoval slávista Frydrych Čtěte zde

Co chybělo ve hře Slavie v úvodním soutěžním zápase sezony?

Naše hra byla taková neurovnaná. Spousta soubojů, nepřihráli jsme si po zemi, míč létal ve vzduchu. Ale ještě před penaltou z 20. minuty jsme už hru zklidnili a snažili se hrát kombinačně.

Nesvazovala váš tým nervozita?

Hráči, kteří nás doplnili, mají zkušeností dost. Nemyslím si, že bychom mohli nějakou nervozitou ztratit slibný výsledek. Teď je na domácích, aby nám vstřelili alespoň jeden gól. 

Proti pevné obraně jste se uchýlili k nákopům. Byla to správná cesta?

Vždycky je dobývání ve fotbale to nejtěžší. Bylo tam spoustu hezkých akcí, ale i spoustu nepřesností, kdy jsme to uspěchali. Nakopávali jsme z hloubky pole. Měli jsme posílat centry spíš z křídelních prostor. Bylo to uspěchané, ale věřím, že se naše kombinace a rychlost hry budou zlepšovat. 

Indonéská liga, Sparta i národní tým. Co dnes dělají slávisté, kteří vykopali historický debut v LM? Indonéská liga, Sparta i národní tým. Co dnes dělají slávisté, kteří vykopali historický debut v LM? Prohlédněte zde

A co dál bude potřeba ještě zlepšit?

Musíme zapracovat ještě na té hře do plné obrany. Několikrát jsme náš útok uspěchali nákopem. Měli jsme si to spíše ještě přehrát dokola. Navíc jsme dávali z pole takové bochánky, pro které si mohl brankář v pohodě dojít. Když jde centr ze strany, tak ho obrana třeba odvrátí, ale odražený míč je stále ve hře.

Už máte v hlavě, jak bude vypadat sestava v sobotu proti Teplicím v úvodním kole domácí soutěže?

Máme v plánu vyměnit pro ligu některé hráče. Ale o kolik postů půjde, to si nechám pro sebe. Uvidíme také ještě podle zdravotního stavu hráčů. Určitě ale dostanou šanci i další kluci z lavičky, kteří jsou hodně kvalitní.

Když jsme u zdravotního stavu. Jak je na tom Ngadeu, který po špatném došlápnutí chvíli ležel na trávníku?

Z lavičky to vypadalo blbě, ale přišel do kabiny normálně v pohodě a myslím si, že mu nic není.

Stříbro z MS jim štěstí nepřineslo. Fenin a spol. paběrkují, z oslavovaného týmu uspěl asi jen Suchý Stříbro z MS jim štěstí nepřineslo. Fenin a spol. paběrkují, z oslavovaného týmu uspěl asi jen Suchý Prohlédněte zde
reklama