reklama

Plzni jsem vydělal pár milionů, takže nejdůležitější gól kariéry, usmíval se po zápase Krmenčík

Michal Krmenčík Michal Krmenčík autor: Tomáš Liška
Útočník Plzně Michal Krmenčík svým gólem zařídil postup Plzně do 4. předkola Ligy mistrů, čímž vydělal Viktorii více než 150 milionů korun. Odchovanec Plzně Krmenčík postupový gól do sítě Karabachu označil jako nejdůležitější v jeho dosavadní kariéře.

Baku - Za nejdůležitější gól kariéry označil plzeňský fotbalista Michael Krmenčík svou trefu do sítě Karabachu, znamenající po venkovní remíze 1:1 postup do 4. předkola Ligy mistrů.

Plzeň po nepřesvědčivém výkonu remizovala s Karabachem, postup v závěru zařídil Krmenčík Plzeň po nepřesvědčivém výkonu remizovala s Karabachem, postup v závěru zařídil Krmenčík Čtěte zde

"Je to nepopsatelný pocit, co vám budu povídat. Plzni jsem vydělal pár milionů, tak asi je to nejdůležitější gól kariéry," řekl novinářům Krmenčík, jehož trefa kromě postupu znamená jistých 150 milionů korun na bonusech od UEFA. "Pak jsem měl takovou radost, že jsem nechal kluky, ať si se mnou dělají, co chtějí. Já jen děkoval bohu," popsal oslavu na hřišti.

Plzeňský odchovanec zatím strávil většinu kariéry na hostováních, avšak tento rok se začíná stále více prosazovat a střílet góly. "Chtěl jsem trenérovi ukázat, že góly dávat umím. Karabach bránil opravdu super. Jsem rád, že to nakonec takhle dopadlo. Fotbal je o štěstí, oni tam nedali velké šance, já naopak šťastný gól dal a můžeme jít dál," radoval se Krmenčík.

Ten sehrál i velkou roli v plzeňském titulu. Na Letné dal totiž proti velkému rivalovi Spartě dvě branky. "Tehdy jsem měl z branek podobnou radost jako teď, ale tento gól má větší hodnotu. Ale není to jen moje zásluha. Vybojoval to celý tým," dodal.

reklama