reklama

"Táhni, zasloužíš ukamenovat." Fanoušci Liverpoolu zasypali brankáře výhrůžkami

Adrián v utkání proti Atléticu Madrid. Adrián v utkání proti Atléticu Madrid. autor: Reuters
Liverpool neobhájí vítězství ve fotbalové Lize mistrů a podle jeho fanoušků za to může jediný muž: Adrián. Španělský brankář čelí po středeční odvetě osmifinále milionářské soutěže z Atléticem Madrid vlně nechutných útoků.

95 minut tvrdě dřeli, neúnavně dobývali jednu z nejlepších obran fotbalového světa. A když se fotbalisté Liverpoolu konečně dopracovali k postupovému stavu, potopila je Adriánova chyba.

Náhradník za zraněnou brazilskou oporu Alissona Beckera rozehrál míč přímo na kopačku Marcose Llorenteho, který v prodloužení vstřelil postupový gól. Zmrazení Reds pak inkasovali ještě dvakrát a slavný stadion na Anfield Road se proměnil v chrám smutku. A vzteku.

Ten třiatřiacetiletý rodák ze Sevilly naplno pocítil po zápase, na sociálních sítích. Adrián umístil na Twitter status, ve kterém vyjádřil smutek a zklamání nad výsledkem: "Děkuji všem fanouškům za podporu, pořád máme v této sezoně velké cíle. Liverpool se vždycky dokáže zvednout."

Místo slov podpory ale zakusil pravý opak. Nejprve přišly výzvy k opuštění klubu.

"Táhni z mého týmu. Jsi totální ostuda," napsal jeden fanoušků. Další přitakal: "Pokud máš v sobě nějaký morál, roztrháš svou smlouvu a už nikdy za Liverpool nenastoupíš. Už tě nechceme vidět."

To ale nebylo všechno. Brzy následovaly vážné výhrůžky a přání smrti.

"Adrián si zaslouží ukamenovat k smrti," zněl jeden ze vzkazů. Slovní spojení "Adrian die" pak obsahovaly stovky tweetů. Někteří fanoušci se postavili za španělského brankáře, vyjádřili mu podporu a odsoudili nenávistné věty, ale byli ve výrazné menšině.

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp neskrýval zklamání, odmítl ale za vyřazení vinit výhradně Adriána.

"Nechtěl to udělat, tolikrát nás předtím zachránil. Nebudeme ho vinit ani na vteřinu. Od chvíle, co je tady, podával skvělé výkony. Pokud prohraješ zápas, je to vždy z mnoha různých důvodů," řekl německý kouč.

Klopp nicméně uznal, že měla Adriánova chyba velký vliv. "Nebudeme říkat, že to tak není, když to bylo očividné. Ale i potom jsme dostali branky, za které nemohl, a v útoku už jsme neskórovali. Takže důvodů je víc," prohlásil.

"Dejte ty ruce pryč." Rozzuřený Klopp si kvůli koronaviru odmítl plácnout s fanoušky "Dejte ty ruce pryč." Rozzuřený Klopp si kvůli koronaviru odmítl plácnout s fanoušky Čtěte zde

"Tak to v životě je, a když je tvá práce veřejná, lidé tě odsoudí. Pomůžeme mu, ale Adrián je dospělý muž a já myslím, že se s tím vyrovná," zadoufal kouč suverénního lídra anglické Premier League.

Adriánův protějšek Jan Oblak, byl naopak za hrdinu. Trenér madridského velkoklubu Diego Simeone po zápase vynášel slovinského gólmana do nebes.

"Máme nejlepšího gólmana na světě, který je pro nás stejně důležitý jako Messi pro Barcelonu. Je pro nás rozdílovým hráčem," řekl Simeone

Oblak byl zvolen mužem zápasu a Atlético se stalo prvním týmem od října 2014, který na Anfieldu v rámci evropských pohárů dokázal zvítězit.

reklama